23/05/2024

"File:Gareth Bale 2015 (9).jpg" by Дмитрий Журавель is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Gareth Bale rozhněval fotbalového boha, který mu k prohřeškům zřejmě přičetl vysoké úroky. Nejprve nechal vyčpět vztah s Realem Madrid, fiaskem posléze odměnil premiéru v barvách Tottenhamu Hotspurs.
File:Gareth Bale 2015 (9).jpg” by Дмитрий Журавель is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Populární velšský útočník Gareth Bale rozhněval fotbalového boha, který mu ke všem dosavadním prohřeškům zřejmě přičetl i vysoké úroky. Nejprve nechal vyčpět vztah s Realem Madrid, jenž svého času generoval obrovské množství cenných trofejí a zvenčí působil takřka idylicky. Fiaskem posléze odměnil také hráčovu obnovenou premiéru v barvách anglického klubu Tottenham Hotspurs, která se kvůli zranění navíc uskutečnila s výrazným zpožděním oproti původním předpokladům. Může snad být ještě hůř? Telenovela kdysi opěvovaného kanonýra baví fanoušky i zahraniční média.

První vystoupení z říše temných snů. Zkušený fotbalista je terčem posměchu

Nedělní londýnské derby mezi Kohouty a Kladiváři nemělo vítěze, na což by si pouhých dvacet minut před závěrečným hvizdem rozhodčího nevsadil ani zapřisáhlý optimista. Fotbalisté klubu Tottenham Hotspur z pohledu průběžného stavu i herního nasazení zcela jednoznačně dominovali, hned během prvního poločasu vybojovali tříbrankové vedení a druhé dějství už jen zodpovědně kontrolovali vývoj utkání. Slavit se ale nemá předčasně. Právě probíhala 72. minuta, když trenér José Mourinho vytáhl poslední obrovský trumf. Hrací plochu za takřka rozhodnutého stavu rozzářil hvězdný Gareth Bale.

Příjemnější premiéru si jednatřicetiletý útočník snad ani nedokázal představit. Zanedlouho se ale začala stahovat mračna a zdánlivě jednoznačné vedení se zhroutilo jako domeček z karet. West Ham United FC, v jeho barvách mimo jiné naskočili také dva čeští reprezentanti, nečekaně ožil. Dvěma rychlými brankami se přiblížil vyrovnání, čtvrtá minuta nastavení pak definitivně pohřbila naděje domácích na plný počet bodů. Fanoušci u televizních obrazovek nechápali, čeho že se to právě stali svědky. Nechápal ani Gareth Bale, kterého si (nejen) zahraniční média okamžitě vzala do parády.

Hvězdný fotbalista do Londýna nepřišel sám, pronásledovala jej smůla

Zahraniční média využila příležitosti a na adresu Garetha Balea vymýšlela jeden humorný komentář za druhým. „Možná by bylo lepší, kdyby vůbec nevstával z lavičky náhradníků,“ uvedl kupříkladu španělský deník Marca. Anglický bulvární plátek Mirror zas oživil fotbalistovu neslavnou přezdívku “IncrediBale”. Pozadu pochopitelně nezůstaly ani někteří fanoušci, kteří si nemohli nevšimnout onoho faktu, že Baleův příchod odstartoval kanonádu soupeřova mužstva. Pokud velšský útočník tajně doufal, že změnou prostředí prolomí smůlu a zároveň oživí skomírající kariéru, souboj zatím prohrává 0:1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *