Čtvrtek, 1 června
Shadow

Ondřej Pála coby jeden z řečníků nedělní demonstrace pranýřoval chuligány

Ilustrační foto: Pixabay.com

Profesionální český boxer Ondřej Pála, jeden z hlavních řečníků nedělní demonstrace proti vládním nařízením, prostřednictvím emotivního videa vyčinil všem neukázněným fotbalovým fanouškům, kteří v samotném závěru akce odhodili veškeré zabrány a pustili se do zběsilé půtky s policií. Populární sportovec se vůči násilí striktně vymezil, navzdory tomu však protest považuje za úspěšný.

Pála veřejnost ujišťoval, že demonstrace proběhne v poklidném režimu

Nedělní demonstrace proti koronavirovým opatřením, jíž se kromě běžných občanů zúčastnily také jednotlivé tábory fotbalových fanoušků, měla jasně stanovené mantinely. Organizátoři samozřejmě vnímali jistou skepsi široké veřejnosti, proto už před uskutečněním akce ubezpečovali, že žádné nepřístojnosti nenastanou. O jasných záměrech nevyvolávat zbytečnou agresivitu se prostřednictvím sociálních sítích rozpovídal také šestatřicetiletý Ondřej Pála, který jakožto známá osobnost přijal funkci jednoho z hlavních řečníků.

„Právě jsem hovořil s ostravskými kluky, kteří spoluorganizují nedělní demonstraci na Staroměstském náměstí. Ujistili mě o jedné dost zásadní věci. Všechny ty tábory, ať je to Sparta, ať je to jakékoli další město, všichni ti fanoušci chtějí slušně demonstrovat,“ pronesl profesionální boxer. „Slušně vyjádřit svůj názor a mezi všemi těmi fanoušky probíhá komunikace, aby společně ukázali, že nejsou žádní pitomci, kteří jdou dělat násilí a výtržnosti, ale pouze chtějí vyjádřit názor. Já jsem rád, že toho budu součástí.“

https://www.instagram.com/p/CGVcqVcBSA3/

Demonstrace prý na jedničku, násilní fanoušci si však zaslouží pěstí

Nedělní odpoledne jasně ukázalo, jak moc se organizátoři v rozvášněném davu zmýlily. Nejenom že lidé naprosto ignorovali povolený limit účastníků, potřebu rozestupů a nutnost zakrývání dýchacích cest, navíc ještě v samotném závěru došlo na divokou rozmíšku s přítomnými policisty. Početná skupina fotbalových fanoušků spadla na samotné dno, vysloužila si obrovskou kritiku čelních představitelů státu, jejich politických odpůrců, zdravotníků a samozřejmě také řadových občanů, kteří vnímají obrovská rizika spojená s koronavirovou infekcí a podobné akce považují za nesmírně bezohledné.

Krátce po skončení demonstrace se k incidentu vyjádřil i Ondřej Pála. Ten sice odsoudil chování fotbalových ultras, akci jako takovou však považoval za vyvedenou. „Akorát jdu pěšky z demonstrace. Ta dopadla, podle mého, výborně. Na konci to začalo být strašné a vám, každému z vás, kdo tam něco hodil po policistech, nebo začal sprostě nadávat, tak jste ubozí kr*téni a každému z vás bych nejradši osobně dal pěstí,“ uvedl boxer, který to od mnoha internetových diskutujících rovněž pořádně schytal.

https://www.instagram.com/p/CGfNvU1BH81/

1 Comment

  • Podle mě v pozadí útoku na PČR nebyli fans

    Ahoj Ondro, docela sdílím Tvoje rozladění nad tím, jak dopadla ta demonstrace na Staromáku. Jenom v jednom s Tebou nesouhlasím. Nemyslím si, že za rozpoutání toho násilí a útoků proti policistům jsou zodpovědní fanoušci, ani ti ortodoxní. Tím netvrdím, že se k té vřavě někteří z nich nepřipojili. Jak jsem měl možnost vidět různé záběry v tv a na netu, připadlo mi, nikomu nevnucuji, že to na fans bylo příliš organizované, příliš strukturované, zkrátka příliš profesionální. Ani si nemyslím, že by to násilí rozpoutali policejní provokatéři. Vypadalo to stejně, jako třeba na MMF v roce 2000, i když v mnohem menším měřítku. Profesionální demonstranti, profesionální rozdmýchávači střetů se státní mocí, kteří vyprovokovali dav a pak se stáhli. Jenom testovali situaci, co policie ještě vydýchá, co už ne, jak zakročí, jaké síly povolá, jak jim funguje organizace a podobně. Řada z nich (obvykle) ani neumí česky, ale hodit z dlažby vyrýpnutou kostkou umí skvěle. Nehledě na to, že ti ultras jsou docela známé figury a policie si je jistě pohlídala a včas jim pyrotechniku i zbraně zabavila, ostatně sami o tom poměrně nahlas referují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *