15/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha pokračuje v cestě za obhajobou ligového titulu, přestože po odchodu několika hráčů stále hledá kvalitního střelce. Z hlediska defenzivy však momentálně nemá konkurenci.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha pokračuje v tažení za obhajobou ligového titulu a na špici tabulky nadále udržuje bodový náskok před dotahující Plzní. Družina Jindřicha Trpišovského šlape jako dobře promazané hodinky a pokud by přeci jen v něčem potřebovala zabrat, pak je to určitě hledání kvalitního střelce. Jenže ty bohužel nerostou na stromech. Když to však vezmeme z druhého konce, tak po stránce defenzivní mohou Sešívaným všechny ostatní kluby Fortuna ligy jen tiše závidět. Stoperskou dvojici totiž dokáže nakombinovat hned z několika zajímavých jmen.

Ondřej Kúdela

Třiatřicetiletý Ondřej Kúdela se do hlavního města přestěhoval koncem roku 2018 a nutno podotknout, že mnoho fanoušků Sešívaných nemělo z této akvizice příliš velkou radost. Zkušený fotbalista ovšem po odchodu afrických stoperů chytl druhou mízu a aktuálně platí za naprostou jedničku slávistických obranných valů. Odchovanec klubu 1. FC Slovácko výraznou měrou přispěl k zisku posledních dvou mistrovských titulů a zářil také na poli evropských pohárů. Někdejší hráč Sparty, Mladé Boleslavi či kazašského Šymkentu si díky nynějšímu pražskému angažmá dokonce poprvé oblékl reprezentační dres, v němž debutoval 26. března 2019. Jak se říká: Lepší pozdě než-li později.

David Hovorka

Šestadvacetiletý David Hovorka se v barvách Slavie představil teprve minulé léto, okamžitě se ale stal miláčkem domácího publika a utvořil neprostupný tandem s výše zmíněným Ondřejem Kúdelou. Na domácí scéně předváděl odchovanec Sparty velice kvalitní výkony, které navíc dokázal přenést i do evropských pohárů. V Lize mistrů nastoupil proti hvězdám jako Lionel Messi, Romelu Lukaku nebo Jadon Sancho, měření sil ale s přehledem zvládl, díky čemuž se dostal do povědomí zahraničních velkoklubů. K vysněnému přestupu ale nakonec nedošlo, protože se rodák z Kladna ošklivě poranil a do dnešního dne ještě není zcela zdráv. Až se ale vrátí do hry, základní sestava jej pravděpodobně nemine.

Ladislav Takács

Když David Hovorka vinou nepříjemného zranění vypadl z matematiky Sešívaných, Jindřich Trpišovský vyřešil jeho absenci vyřešil vskutku netradičním způsobem. Do obraných řad totiž povolal defenzivního záložníka Ladislava Takácse, který přišel z Mladé Boleslavi na hostování pouze do konce podzimní části. Protože sázka na třiadvacetiletého odchovance Františkových Lázní vyšla na výbornou, zůstal v Edenu natrvalo. Momentálně se sice vrátil zpátky k obvyklé práci středopolaře, kdykoliv ovšem může naskočit i dozadu.

David Zima

Teprve devatenáctiletý David Zima si po skončení koronavirové pauzy vysloužil důvěru hlavního kouče a po boku Ondřeje Kúdely začal pravidelně nastupovat v základní sestavě. Odchovanec olomoucké fotbalové školy sbírá první zkušenosti v české nejvyšší soutěži a jeho výkony mají stoupající tendenci. Kdo ví, co se stane, až David Hovorka opustí marodku. Bude se mít ještě kam vrátit, nebo jej talentovaný mladík úplně vyšachuje? Na tuhle otázku zatím nezná odpověď zřejmě ani Jindřich Trpišovský.

Michal Frydrych

V neposlední řadě tu máme také třicetiletého Michala Frydrycha, který ještě v listopadu naskočil do několika zápasů od počátku, postupem času ovšem dostával čím dál tím méně prostoru a po pauze způsobené pandemií nového koronaviru odehrál jen něco kolem dvaceti minut. Ačkoli by si ideální herní vytíženost určitě představoval úplně jinak, vždycky pokorně a bez jakýchkoli náznaků nespokojenosti vyčkává na lavičce náhradníků, až jej trenér postaví. Pro tým Slavie je jako žolík nesmírně důležitý, může totiž naskočit prakticky na všech defenzivních pozicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *