24/06/2024

"File:Loris-Karius-2015-07.jpg" by Fuguito is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brankář, který Liverpoolu před dvěma lety pokazil finále Ligy mistrů, se vrací na místo činu. Loris Karius se posadí na lavičku náhradníků a bude trpělivě čekat na další šanci.
“File:Loris-Karius-2015-07.jpg” by Fuguito is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brankář, který nechvalně proslul obrovskými hrubkami během finále Ligy mistrů před dvěma lety, se podle všeho vrací na místo činu. Loris Karius ukončil hostování v tureckém klubu Besiktas Instanbul a zamířil zpátky do anglického Liverpoolu FC, kde je ochoten zůstat i přes to, že na pohodlnou cestu do základní sestavy může rovnou zapomenout. Německý fotbalista údajně přijme roli dvojky dosavadního lídra Premier League mnohem raději, než aby tu samou pozici vykonával ve výrazně horším týmu. Stále navíc věří, že má týmu co nabídnout.

Fotbalista už nemá co ztratit, může jenom překvapit

Loris Karius se vrací do kádru slavného Liverpoolu, který před necelými dvěma roky opouštěl jako spráskaný pes a nenáviděná osoba číslo jedna. Většina fanoušků “Reds” má z jeho opětovného příchodu smíšené pocity, přičemž ty negativní přeci jen převažují. Odchovanec klubu FV Biberach nicméně věří, že zůstat v Premier League je pro něj momentálně tím nejlepším možným řešením. Dobře totiž ví, že role dvojky pravděpodobného mistra anglické soutěže je mnohem víc, než kdyby tu samou pozici zastával kdekoli jinde. Pokud výrazně přitvrdí v tréninku, šanci ukázat kvality a jednou provždy prolomit cejch smolaře určitě dostane. Německý brankář může setrváním v Liverpoolu jenom získat. Na jeho bedrech vzhledem k minulosti neleží přílišná očekávání. Nemůže nikoho zklamat, maximálně dostojí nevalné pověsti nebo naopak mile překvapí.

Smolař Karius si během kariéry vybral spoutu špatných dnů

Loris Karius začínal jako brankář veskrze lokálních německých celků. Jeho kariéra začala nabírat na obrátkách ve chvíli, kdy odešel do mládeže klubu VfP Stuttgart. Tam odváděl skvělé výkony, které jej katapultovaly až do mládežnických reprezentačních výběrů. Zájem ze zahraničí na sebe nenechal dlouho čekat. Rodák z Biberachu přijal pozvání Manchesteru City FC a prošel tamní fotbalovou školou. V juniorských týmech nastupoval pravidelně, do Áčka se však nedostal. Po dovršení dospělého věku se tedy navrátil do rodného Německa a začal chytat za prvoligový Mainz. Tam po dobu čtyř sezón plnil roli brankářské jedničky a nakonec si v roce 2016 přeci jen splnil sen o angažmá v Premier League.

Na konci května podepsal pětiletou smlouvu se slavným Liverpoolem, důvěru trenéra si poprvé získal o čtyři měsíce později. Zanedlouho už se Loris Karius pyšnil titulem jedničky, který ovšem neuhájil příliš dlouho. Tristní prosincové výkony jej vyhnaly na lavičku náhradníků a přestože Jürgen Klopp věřil, že se mladík znovu odrazí ode dna, bohužel se tak nestalo. Pomyslnou třešničku na dortu zmaru přineslo finále Ligy mistrů v roce 2018, během něhož Karius dvakrát fatálně chyboval a výrazně se tak podepsal pod konečným výsledkem v neprospěch anglického týmu. Otřesený strážce svatyně se po závěrečném hvizdu rozhodčího v slzách omlouval fanouškům, šokujícím výhrůžkám na internetu tím ale nezabránil. Posměšky a přání smrti neustaly ani v momentě, kdy na povrch vyplavalo, že brankář přímo na trávníku prodělal otřes mozku, který zajisté ovlivnil následující dění.

Od té doby se Karius v červeném dresu neobjevil a s úderem léta téhož roku zamířil na hostování do Besiktase Instanbul. Vysokou míru chybovosti si s sebou želbohu odnesl i do nového působiště, takže není divu, že turecký klub nevyužil opci a poslal brankáře zpět do Anglie. Uvidíme, jestli prolomí smůlu a dokáže fanouškům, že brankářské řemeslo na profesionální úrovni vykonává právem.

Zdroj: DailyMail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *