23/04/2024

"File:Phil Jagielka 2015-07-18 1.jpg" by Chensiyuan is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní přestupové okénko bude do značné míry ovlivněno pandemií koronaviru. V Premier League nicméně ke změnám určitě dojde. Mnoha hráčům totiž končí smlouvy a mohou odejít zcela zadarmo.

Letní přestupové období se kvapem blíží a dá se předpokládat, že oproti letům minulým bude v mnoha ohledech rozdílné. Kluby se musejí vyrovnat s nemalými finančními ztrátami, které způsobila pandemie nového koronaviru, takže se do zběsilého nakupování za astronomické částky pravděpodobně nepoženou. Fanoušci nicméně nemusejí smutnit, že by v časech pauzy nedošlo k žádným zajímavým přesunům. Minimálně v Premier League totiž mnoha kvalitním hráčům končí smlouvy a pokud neprodlouží se současnými chlebodárci, mohou odejít zcela zadarmo. Některá zajímavá jména jsme pro vás sepsali v následujících řádcích.

Phil Jagielka

“File:Phil Jagielka 2015-07-18 1.jpg” by Chensiyuan is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Philip Nikodem Jagielka se narodil v Manchesteru a už odmalička jej to táhlo do prostředí velkého fotbalu. Začínal v mládežnických kategoriích Sheffieldu United, odkud se později propracoval až do hlavního týmu. Po sedmi letech se přestěhoval do Evertonu, kde si vydobyl renomé kvalitního obránce. Jeho služby svého času využívala dokonce i anglická reprezentace. Sedmatřicetiletý zadák s polskými kořeny se po celou dobu své kariéry nevydal vstříc žádnému zahraničnímu angažmá a vzhledem ke stoupajícímu věku už tak pravděpodobně ani neučiní. Jelikož mu v Evertonu po sezóně skončí smlouva, bude moci zcela zadarmo odejít. Za cílovou stanici si pak nejspíš zvolí mateřský Sheffield, kde rovněž zakončí bohatou sportovní cestu.

Nathaniel Clyne

Pravý obránce Nathaniel Clyne měl slibně rozjetou kariéru. Odchovanec Crystal Palace se v Premier League uvedl na výbornou a přes tříletou zastávku v Southamptonu doputoval až do slavného Liverpoolu, kde pod vedením Jürgena Kloppa dvě sezóny pravidelně nastupoval. Příležitost dostal také v anglické reprezentaci, během kvalifikace výrazně přispěl k postupu na EURO 2016 a objevil se dokonce i na samotném šampionátu. Jenže pak to s devětadvacetiletým rodákem ze Stockwellu začalo jít pořádně z kopce. Nejenom vinou četných zranění úplně vypadl ze sestavy, polovinu ročníku 2018/2019 strávil na hostování v Bournemouthu a letos kvůli poranění kolene neodehrál ani jedinou minutu. V létě mu končí smlouva a novou s ním Liverpool určitě nepodepíše. Zájemci se ale nepochybně najdou. Zboží zadarmo totiž vždycky chutná nejlépe.

Andy Caroll

By Badudoy – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jednatřicetiletý útočník se po osmi letech ve službách West Hamu United navrátil do mateřského Newcastlu, kde by nepochybně rád prodloužil spolupráci i pro sezónu následující. Jestli ovšem klub jede na stejné vlně, zatím není jasné. Všichni totiž s napětím očekávají příchod nového a zámožného majitele, jenž má s budoucí sestavou smělé plány a nebojí se pro jejich realizaci sáhnout hlouběji do kapsy. Už dříve jsme vás informovali, že ve vzduchu visí hvězdné posily typu Edinson Cavani, Antoine Griezmann nebo Gareth Bale. Ve stínu této ohromné útočné formace by Andy Caroll jen těžko hledal uplatnění. Nezbývá mu tedy než vyčkat, jak se situace vyvine.

Willian

Autor: Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brazilský záložník Willian Borges da Silva (zkráceně Willian) se může po osmi letech rozejít s Chelsea FC, která sice nabízí prodloužení smlouvy, nicméně jenom na jednu sezónu. Jednatřicetiletý reprezentant potřebuje vzhledem ke svému stoupajícímu věku dlouhodobější jistoty a pokud se mu jich nedostane na současné adrese, může se nechat lovit ostatními kluby z Premier League. Zadarmo by někdejšího hráče Šachtaru Doněck či Anži Machačkala bral každý rozumný manažer všemi deseti.

Zdroj: Independent

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *