19/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

David Limberský upoutal představil vlastní módní kolekci. Na sociálních sítích ukázal tričko, které pracuje s motivem alkoholu. To však někteří fanoušci berou jako vrchol nevkusu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

David Limberský je v podstatě takový Mario Balotelli v českém provedení – jedni ho milují kvůli nespornému fotbalovému talentu, druzí jej vinou četných skandálů a prohřeškům proti dobrým mravům doslova nenávidí. Kdykoli FC Viktoria Plzeň nastoupí k venkovnímu utkání (nedej Bože na Spartě), může se spolehnout, že právě jméno zkušeného zadáka z ochozů určitě zazní. Několikanásobný reprezentant na sebe v průběhu tohoto týdne znovu strhl pozornost, když představil vlastní kolekci oblečení. Mimo jiné se pochlubil tričkem s alkoholovou tématikou, která mu je vzhledem k událostem před pěti lety poměrně blízká. Lidé se v komentářích nemohli shodnout, jestli jde o dobrý nápad nebo vrchol nevkusu.

Pět let stará událost znovu rezonuje společností

Šestatřicetiletý David Limberský by snad momentálně nemohl být spokojenější. S milovanou Viktorií Plzeň úspěšně stahuje manko na Sešívané, před časem oznámil narození nového potomka a teď k tomu navíc ještě představil svou módní kolekci. Zřejmě se inspiroval u Sparťana Lukáše Váchy, který s podobným nápadem přišel už o několik let dříve. Právě zmíněné oblečení se však dočkalo rozporuplných reakcí ze strany fanoušků. Zkušený fotbalista se totiž při tvorbě nechal inspirovat vlastním životem a neváhal využít ani motivy, které již při prvním nahlédnutí šokují. Na sociálních sítích sdílel fotografii jednoho ze svých produktů, kde hlavní role hrají nápis “#noalcohol” a postava třímající v rukou volant. Jedná se o vcelku očividnou asociaci na události z roku 2015.

Český národní tým tehdy dokázal senzačně postoupit na EURO 2016 a David Limberský to považoval za pádný důvod k oslavám. Dne 9. září 2015 popíjel s přáteli v rušném centru hlavního města a když usoudil, že je nejvyšší čas skončit, namísto shánění střízlivého odvozu sám usedl za volant luxusního Bentley. Daleko se však nedostal. Ve čtvrti Smíchov naboural přímo před zraky policejní hlídky a z místa činu se navíc snažil utéct. Musel zaplatit tučnou pokutu, uhradit vzniklé škody, přišel o kapitánskou pásku a veřejně se omluvil za své nerozvážné chování. Zdálo se, že to myslí upřímně. Hned během prvního utkání po opilecké kauze ale oslavil vstřelenou branku točením imaginárního volantu, za což si slízl obrovskou vlnu kritiky. Vzpomínky s uveřejněním nové módní kolekce znovu ožívají.

Limberský své úmysly obhájil

Pod fotografií Davida Limberského s novým tričkem se za poměrně krátký čas objevila celá řada pozitivních, ale i hodně pobouřených komentářů. Lidé někdejšímu hráči Tottenhamu Hotspurs, italské Modeny či pražské Sparty vyčítají, že nevkusně vydělává na vlastních chybách a svým způsobem znovu zesměšňuje omluvu, kterou za řízení pod vlivem alkoholu před lety vyslovil. Další namítali, že bagatelizování oněch událostí je špatným příkladem pro mladé. Sám fotbalista ovšem kontroval, že nápisem “#noalcohol” chtěl samozřejmě sdělit, že pití za volant nepatří a on sám už podobnou chybu jako před pěti let nikdy nezopakuje. Zároveň poděkoval všem, kteří jeho úmysly pochopili.

Plzeňský rodák zkrátka připravil několik motivů, které vystihují jeho život, takže i aféra z roku 2015 se mezi nimi zákonitě musela objevit, aby byl příběh kompletní. Jaký názor zastáváte vy? Schválně nám napište do komentářů.

Zdroj: Instagram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *