Neděle, 2 dubna
Shadow

Skvělá práce. Slávističtí fotbalisté, kteří se výrazně podepsali pod čtvrteční remízou

By Tadeáš Bednarz  – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha oficiálně vstoupila do jarní fáze evropských pohárů. V prostředí domácího stadionu během chladného čtvrtečního podvečera přivítala anglický Leicester City FC, proti kterému uhrála opravdu sympatickou bezbrankovou remízu. Ačkoli si pochvalu nepochybně zaslouží celé sešívané mužstvo včetně realizačního štábu, některým fotbalistům se přeci jenom dařilo poněkud výrazněji. O koho konkrétně jde, zjistíte hned záhy.

David Zima

Bezprostředně před zápasem nebylo úplně jasné, kdo na pozici středního obránce vedle zkušeného harcovníka Ondřeje Kúdely vlastně nastoupí. Taras Kačaraba z matematiky vypadl už dříve, pořád ovšem zůstávala varianta mladičkého Davida Zimy nebo afrického kouzelníka Simona Deliho. Zapeklitý rébus nakonec Jindřich Trpišovský vyřešil ve prospěch olomouckého odchovance a mládežnického reprezentanta, který předvedl velmi kvalitní, sebejistý výkon. Dokázal úspěšně vymazat největší útočná esa, do výraznějších komplikací se prakticky nedostal. Dobrá práce.

Ondřej Kúdela

Leicester City FC disponuje širokou paletou ofenzivních hvězd, mezi nimiž jednoznačně vyčnívá Jamie Vardy. Postrach anglických prvoligových klubů, jehož pohádkovou kariéru od roku 2015 zdobí ohromné množství branek, měl logicky představovat ústřední palebnou sílu mužstva taktéž proti úřadujícímu českému šampionovi. Zásluhou perfektní práce slávistických středních obránců nicméně dostal jen minimum prostotu a na hřišti byl v podstatě neviditelný. Třiatřicetiletý defenzivní specialista Ondřej Kúdela se blýskl parádním výkonem směrem dozadu, mimo bránění slavného kanonýra však zvládal také podporovat útok. Dvakrát ohrozil soupeřovu branku, balón ale pokaždé nasměroval mimo tři tyče.

Nicolae Stanciu

Během úvodního dějství čtvrtečního pohárového utkání se téměř nedostával do hry, druhý poločas nicméně rozjel ve velkém stylu. Sedmadvacetiletý rumunský záložník Nicolae Stanciu rozehrával zajímavé standardní situace a předvedl také několik přesných centrů do prostoru soupeřova brankoviště. V 59. minutě se odhodlal k perfektní dalekonosné střele, kterou ale bohužel zlikvidoval hostující gólman Schmeichel.

Lukáš Provod

Jednoznačně nejlepší chlapík na hřišti (už zase). Čtyřiadvacetiletý fotbalový záložník Lukáš Provod tradičně rozdával konstruktivní přihrávky, operoval na velkém prostoru, poctivě vypomáhal defenzivě a zakládal ofenzivní výlety k soupeřově brance. Přestože naběhal významné množství kilometrů, trenér Jindřich Trpišovský jej vystřídal až v závěrečných minutách. To ostatně jenom potvrzuje důležitost, kterou plzeňskému odchovanci slávistický realizační štáb momentálně přikládá.

2 Comments

 • Lukáš Provod je další z pracovitých, skromných kluků, kteří jsou ochotni na sobě pracovat.
  Poprvé jsem Lukáše viděl při zápase na Slovácku. Nikdo z nás fandů na tribuně nemohl
  pochopit co na něm Trpišovský vidí. Rok se s rokem sešel a už to vidíme. Trpišovský nehledá
  namistrované rádoby hvězdy, vybírá hráče dobře a pracuje s nimi dobře a díky tomu
  se dá na fotbal , který předvádí jeho svěřenci , opět dívat. Donedávna jsem se při přenosech
  z utkání naší nejvyšší soutěže bavil tím, jak dokázal komentátor rozebírat dlouhé minuty například vydařenou přihrávku šajtlí za obranu, což před lety musel umět každý druhý hráč v 1.A třídě,
  jinak mimo spousty tetování a fotbalové bezduchosti nebylo nic k vidění. Trpišovskému a jeho
  spolupracovníkům díky.

 • Jan Stehlik

  Je to super výsledek, sympatický výkon, o to žádná. Jen lituji Tripišovského, Na podzim bude holt skládat nový tým. Po tom co předvedli Souček s Coufalem je Slavia atraktivní stáj pro PL, Takže Jindro, pevné nervy, už si několikrát dokázal, že po totální výprodeji vydupeš z ničeho ještě lepší tým..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *