27/05/2024

"File:Jiri Paroubek and Jaroslav Tvrdik 2009.JPG" by Petr Šmerkl is licensed under CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7767716 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha oficiálně vstoupila do jarní fáze evropských pohárů. Přestože sehrála sympatické utkání, pozornost vzbudila především sestavou prominentních hostů. Jaroslav Tvrdík připustil pochybení.
By Petr Šmerkl – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha během čtvrtečního podvečera oficiálně vstoupila do jarní fáze evropských pohárů. Přestože na domácím stadionu proti slavnému anglickému klubu Leicester City FC uhrála vskutku sympatickou bezbrankovou remízu, pozornost široké veřejně vzbudila především nesmírně zajímavou sestavou prominentních hostů. Pilotní projekt sloužící k postupnému zapojení fanoušků se bohužel neshledal s pochopením. Roman Prymula skončil ve funkci poradce premiéra Andreje Babiše, předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík zas prostřednictvím sociálních sítí okamžitě připustil pochybení.

Sympatický výkon slávistických fotbalistů bohužel zapadl pod tíhou vedlejších okolností

Slávisté oficiálně vstoupili do jarní fáze Evropské ligy. Na domácím stadionu během chladného čtvrtečního podvečera přivítali slavný anglický Leicester City FC a nutno podotknout, že se proti favorizovanému soupeři blýskli vskutku sympatickým vystoupením. Neohroženě vyráželi vstříc zajímavým ofenzivním akcím, poctivě bránili, napadali rozehrávku protistrany a zaslouženě nakonec dokráčeli k bezbrankové remíze. Ačkoli výkon sešívaného mužstva uspokojil nejednoho sportovního fanouška, pozornost tuzemských médií bohužel vzbudila jedna nepříliš fotbalová záležitost. 

Internetem momentálně koluje fotografie prominentních hostů, kteří prestižní zápas sledovali přímo z edenské VIP tribuny. Pražský svatostánek navštívil například europoslanec Alexandr Vondra, ředitel České televize Petr Dvořák, hradní kancléř Vratislav Mynář nebo bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Právě obličej zkušeného epidemiologa a poradce premiéra Andreje Babiše vyvolal největší pozdvižení. Sedmapadesátiletý odborník totiž ještě téhož dne hovořil o nutnosti totální společenské uzávěry.

Prymula okamžitě skončil, Jaroslav Tvrdík okamžitě přiznal chybu

SK Slavia Praha neporušila žádné koronavirové opatření. Pilotní projekt hromadného testování bezprostředně před zápasem povoloval účast až 600 negativních fanoušků v kombinaci s povinným respirátorem FFP2 pro každého. Ačkoli z tohoto pohledu nedošlo k žádnému pochybení, předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík prostřednictvím sociálních sítích připustil, že ohromnou vlnu nevole chápe. „Slavia neporušila žádné epidemiologické nařízení. Všichni hosté jsou dlouholetými fanoušky klubu, prošli PCR testy a netestujeme názorovou příslušnost našich fans. Současná etapa pandemie v ČR však vyžaduje více než cokoliv jiného solidaritu. V tom jsme udělali obrovskou chybu,“ uvedl někdejší politik.

Okamžitou reakci na aktuální situaci učinil také premiér České republiky Andrej Babiš, který skrze oficiální facebookový profil informoval o tom, že Roman Prymula coby jeho odborný poradce končí. „Pan Prymula je velký odborník na epidemie, sociální inteligenci ale postrádá. Tohle je prostě opět špatně, vůči fotbalovým fanouškům, kteří nemohou na stadion, i lidem, po kterých teď chceme, aby byli hlavně doma. Nemluvě o tom, že to zase působí papalášsky,“ uvedl dlouholetý lídr hnutí ANO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *