19/07/2024
Co tedy vlastně bude s Alexanderem Salákem - zůstane v Dinamu Riga, nebo odejde? V tom mají zmatek jak jeho nejbližší spolupracovníci, média, tak zřejmě i on sám.

Čert aby se v tom vyznal. Ruský agent zastupující mimo jiné českého hokejové brankáře Alexandera Saláka uvedl v rozhovoru pro zahraniční média, že jeho svěřenec už se na adrese lotyšského klubu Dinamo Riga dlouho neohřeje. Dokonce nastínil, že existují tři možné varianty jeho dalšího kariérního postupu. Sám gólman ovšem o pár hodin později tento výrok dementoval na sociálních sítích. Kde je tedy pravda?

Salák se zatím v Dinamu dlouho neohřál

Ještě na začátku loňského podzimu to vypadalo, že se třiatřicetiletý Alexander Salák po šesti letech v Kontinentální hokejové lize vrátí zpátky do rodné země. Několik týdnů se připravoval s kladenskými rytíři, k podpisu smlouvy se ovšem uchýlit nechtěl. Stále v hloubi duše tak nějak doufal, že přijde lukrativní nabídka ze zahraničí, což se ke konci září opravdu vyplnilo.

Ozval se lotyšský klub Dinamo Riga hrající KHL, jenž v té době postrádal jasnou brankářskou jedničkou. Netrvalo dlouho a spolupráce byla navázána. Nyní, v časech přerušení všech sportovních soutěží kvůli pandemii koronaviru, se však podle Salákova zástupce Igora Paraškina schyluje ke konci.

Ruský agent se v jednom rozhovoru nechal slyšet, že spojení Saláka a Rigy nemůže nic zachránit a definitivně bude rozvázáno již s úderem posledního dubnového dne. Informaci okamžitě převzala další média a předkládala ji čtenářům jako hotovou věc. To však bylo vzhledem k nejnovějším zjištěním poněkud unáhlené…

Salák se údajně nikam nechystá

Autor: MAZAKER – Own work, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia Commons
/ Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Alexander Salák se po několika hodinách mlčení ozval s vlastní verzí příběhu. Na svém oficiálním instagramovém účtu vyvrátil Paraškinova slova, která považuje za velice nešťastná a hlavně nepravdivá. Distancoval se od nich. Údajně vůbec neuvažuje nad tím, že by v nejbližší době měnil dres a články zveřejněné na ruských webech jej překvapily úplně stejně jako všechny ostatní čtenáře.

Zdroj: Instagram Alexandera Saláka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *