19/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Vedení klubu FC Teplice se vymezilo vůči Milanu Hniličkovi, který se zúčastnil skandálního večírku a navzdory provinění zůstal v čele NSA. Nyní odvolalo svého ředitele, protože navštívil tutéž akci.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Sobotní večírek v útrobách teplického hotelu, jehož se navzdory protiepidemickým bezpečnostním opatřením zúčastnila plejáda slavných osobností, si během posledního lednového týdne vyžádal několik obětí. Liberecký policejní ředitel Vladislav Husák přišel o své původní místo, Milan Hnilička se dobrovolně vzdal poslaneckého mandátu a mezi “odpadlíky” se během čtvrtečního dopoledne zařadil také Petr Hynek, který působil jako ředitel fotbalových Teplic. Právě jeho klub přitom chování výše zmíněného Hniličky ostře kritizoval prostřednictvím oficiálních webových stránek.

Teplický fotbalový klub hlasitě brojil proti Hniličkovi, ve vedení měl ovšem skrytého hříšníka

Večírek odporující současným protiepidemickým opatřením, který během uplynulé sobotní noci uspořádal český podnikatel a levicový politik Petr Benda v útrobách jednoho z teplických hotelů, sklidil masivní vlnu kritiky. Ta se snášela především na hlavu poslance a předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky. Někdejší hokejový brankář pod tlakem přiznal chybu, složil poslanecký mandát a poslal padesát tisíc korun na charitu. Funkci ve vedení výše zmíněné agentury si nicméně ponechal, což řada sportovních organizací otevřeně odsuzovala. Negativní stanovisko zaujalo například vedení klubu FK Teplice, které prostřednictvím oficiálních stránek uveřejnilo všeříkající vysvětlení svého postoje.

“Toto chování se nám nelíbí, protože je to jednoznačným porušením všeho, co musí v této zemi obyčejní lidé každý den dodržovat. Z těchto důvodů samozřejmě nemůže mít Milan Hnilička naši důvěru v čele Národní sportovní agentury, proto považuji za nedostatečnou pouhou rezignaci na mandát poslance. Milan Hnilička měl jít při všech opatřeních, která platí, příkladem celé sportovní veřejnosti i samotným sportovcům. Už dlouhou dobu po celé republice nemohou sportovat tisíce dětí, u nichž to ovlivňuje nejen jejich další sportovní kariéru, ale především jejich vývoj. Ve stejné době však chodí politici do zavřených restaurací, pohybují se bez roušek a porušují další nařízení. To se mi nelíbí,“ uvedl předseda představenstva Pavel Šedlbauer. Jak se ovšem zanedlouho ukázalo, všechna současná opatření ignoroval nejen Hnilička.

Ředitel teplického klubu přiznal pochybení, ve funkci okamžitě skončil

Tuzemská média během středečního odpoledne přispěchala s tvrzením, že teplického večírku se mimo jiné zúčastnil také ředitel tamního fotbalového klubu. Petr Hynek nijak neskrýval vinu a hned druhý den rezignoval. „K 31. lednu rezignuji na funkci člena představenstva i ředitele FK Teplice. Vnímám své pochybení a nechci svým činem poškodit mediální obraz klubu, proto jsem se takto rozhodl,” vysvětlil skrze klubový web vystudovaný chemický inženýr. Jméno jeho nástupce bude oznámeno v horizontu několika dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *