Pondělí, 29 května
Shadow

Plzni se nedařilo. Zejména těmto hráčům proti izraelskému soupeři nepřálo štěstí

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň nezvládla čtvrté předkolo Evropské ligy a druhý rok po sobě se musí obejít bez účasti v hlavní fázi evropských pohárů a také štědrých finančních odměn. S izraelským soupeřem padli svěřenci Adriána Guľy naprosto zaslouženě, celých devadesát minut tahali za slabší konec provazu a nebýt několika famózních zákroků Aleše Hrušky, který ve třetí minutě paradoxně zavinil jedinou branku zápasu, mohl být konečný rozdíl ještě mnohem výraznější. Výkonnostní kolaps postihl prakticky celé mužstvo, kdo ale v negativním slova smyslu vyčníval nad ostatními? Na to se zaměříme prostřednictvím následujících řádků.

Zdeněk Ondrášek

Kopaná se hraje na branky a těch se plzeňským fotbalistům bohužel nedostávalo. Počet zajímavých příležitostí se během čtvrtečního večera řádově pohyboval v nižších jednotkách, což pro ofenzivně laděné mužstvo rozhodně není dobrou vizitkou. Obrovským zklamáním byl výkon zkušeného útočníka Zdeňka Ondráška, který se osmdesáti minutami vyloženě protrápil a stažení ze hřiště bral v podstatě jako vysvobození. Soupeřovu branku neohrozil ani jednou povedenou střelou, byť právě v této disciplíně od počátku svého západočeského angažmá opravdu vyniká. Jak se říká, každý den prostě není posvícení. Snad se Kobra do nejbližšího ligového utkání zmátoří.

Lukáš Kalvach

Překvapivě nejistě si ve středovém prostoru hřiště počínal jindy stoprocentní Lukáš Kalvach. Pětadvacetiletý záložník působil zmateně a možná právě kvůli tomu předvedl nezvykle vysoký počet faulů. Mnohokrát zbytečně chyboval v rozehrávce, jeho dalekonosná rána ze standardní situace na konci prvního poločasu postrádala razanci a brankáře Levita tudíž prakticky neohrozila. Odchovanec olomoucké fotbalové školy předvedl možná nejhorší vystoupení za poslední dva roky.

Lukáš Hejda

Zbytečným množstvím faulů se prezentoval také zkušený Lukáš Hejda, jehož rozhodčí dokonce potrestal žlutou kartou. Třicetiletý střední obránce byl asi největší bolístkou plzeňské defenzivní sekce. Zápasové tempo mu trestuhodně nesedlo, k soupeřovým hráčům přistupoval pozdě a celkově způsobil několik závarů, které málem skončily inkasovanou brankou. Někdejší hráč ostravského Baníku, pražské Sparty nebo Jablonce má pádné důvody zpytovat svědomí, zejména Jhonatan Agudelo si jej mockrát namazal na chleba.

Pavel Bucha

Dvaadvacetiletý Pavel Bucha měl jako nejproduktivnější fotbalista minulého ročníku Fortuna ligy ohromit kreativitou. Zápas s izraelským Hapoelem ale prakticky odchodil. Namísto zajímavých přihrávek směrem dopředu často nepochopitelně obracel pozornost na svou vlastní polovinu hřiště, působil bezzubě a když se v 67. minutě přeci jen odhodlal ke střele, brankář Levita si s jeho pokusem i následnou dorážkou Aleše Čermáka poradil. Odchovanec Neratovic otevřeně přiznal, že recept na důrazného a organizovaného soupeře hledal velmi obtížně. Toho si bohužel všimli jak fanoušci, tak určitě i trenér Adrián Guľa.

25 Comments

 • Petr Majevský

  Viktoria si to musí přiznat.Na tým padla krize a co ji způsobilo vědí pouze tam.Proto také musí vědět,jak se z té šlamastiky dostat.Otázkou je,zda se jedná o krizi krátkodobou,kterou by vyřešil jeden povedený zápas.Pokud je to krize dlouhodobějšího rázu,musí sáhnout k výměně nejen hráčů,ale také těch bafuňářů.Zvenku to vypadá,že jediným vládcem je tam Šádek a to není dobře.O tom by mohla vyprávět Sparta od té doby,co ji koupil ten brněnský neschopný miliardář.Bylo by dobře,aby se Plzeň v co nejkratší době vzpamatovala.Čím více kvalitních domácích týmů,tím lepší pro zvýšení úrovně českého fotbalu.I když jsem sparťan,tak mne vyřazení Plzně mrzí.Věřil jsem víc,než Liberci a dopadlo to obráceně.

 • Anonym

  Tak to bylo tak na druhou ligu ostuda a hamba všichni by se měl vzdát platu aspoň na 2 měsíce

 • Anonym

  Hlavně Gula a Hruška by měli nést odpovědnost díky Hruskovi musel Plzeň skončit v pohárech nekompetentni trenér neschopný brankář

 • 10 vteřin

  10 vteřin od jistoty v Evropě a hra o LM… A nic z toho nedopadlo to je totiž sport… plzeň má dobrý tým jen gula musí být rychlejší v myšlení a přidat rychleji…jen názor

 • Výmola Antonín

  Velmi slabý výkon , nejhorší Kalvach,Bucha,Čermák,Ondrášek , o něco lepší Kopic,Hejda,Brabec.Své si uhráli Hruška (kromě penalty),Matějů,Brabec,Limberský.nejlepší Lau ! Také Gula vůbec nezvládl vývoj zápasu a jednoznačně měl dříve střídat !!!

 • Plzeň

  Hodnocení trenéra Guly k výkonu mužstva je směšné. Již dlouho jsem neviděl takový „zanďourácký“ fotbal, co předvedli plzenští, přestože téměř od začáku prohrávali. Tolik přihrávek do stran, zpět, malá domů, no to se jen tak nevidí. A kdo za ně měl dávat góly? Ondráškovi se nedařilo, ale taky neměl žádnou podporu v útoku. A chtít vyrovnat střídajícím útočníkem pár minut před koncem?
  Michálek

 • Anonym

  Není co řešit, výkonem alá Barca před 10lety? to už jsme nyní jinde. Viktorka se musí sebrat a vrátit se k fotbalu, který předváděla po nástupu Adriána Guli na jaře. Nyní je to o ničem,Viktorce fandím a mrzí mě takové výkony. Určitě bude lépe.

 • Anonym

  Nyní jsem si přečetl komentář pana Guli ,že zrychlihu hru??? asi jsem se díval na jiný zápas, tolik přihrávek zpět a do stran nevidíme ani v pralesní lize, je to na vedení Viktorky ale židle se asi houpe, nic proti trenérov ale takto nic nedosáhneme.

 • Tragický výkon...všichni

  No měl bych jiné adepty…Kopic, Limberský, Havel mnibem horší než tři zmínění. Vlastně nikdo ale nesnesl měřítko hodné EL takže to je jedno

 • Anonym

  Jsou to jen lidi bože. Útočníci nejsou stroje na góly a když nedostanete žádnou přihrávku před soupeřovu branku je to těžký? Nebo si snad měl Ondrášek dojít k hruskovi pro balón prebehnout sólo hřiště a dat gól? To asi ne

 • Jiří Carda

  mužstvo nebylo dostatečně mentálně připraveno. Trenér Gula asi doposud nenašel tu správnou nit, kde by navázal na psychiku mužstva. Zřejmě se projevily nepromyšlené zásahy pana Šádka. Odchody některých hráčů velmi narušily psychiku mužstva např. Petržela. Tyto zásahy byly necitelné a nepřipravené. Otázkou zůstává, zda trenér dokáže mužstvo stmelit. Ozdobou plzeňského mužstva byla vždy bojovnost, obětavost a soudržnost.

 • Plzeň dnes

  Myslím, že hráči byli po příchodu nového trenéra všemi příliš velebeni. Ne vždy se daří. Ale mužstvo preferuje držení míče za cenu alibistických přihrávek a na to se už dnes nehraje. Nemáme tak individuálně vyspělé hráče, kteří obejdou jeden na jednoho. Tak že jít do plných je k ničemu. Dnes všichni sází na mladé a rychlost směrem dopředu jenom si to asi pan Gula neuvědomil. Tak možná spokojenost s tím, chlapci drželi míč a budou pracovat a příště budou silnější a připraveni.

 • Nazor

  Namysleny tým,Ondrasek nema ani na druhou ligu a cely manšaft je v krizi,nejlepsi hrac Kovarik sedi na lavici,z Buchy delaji boha,Kopic nema v lize co delat a trapny Limbersky s jeho *vyhlasenou šajtli* je na okresni prebor drahy a styskat si ze neni Petrzela? To je tak sprosty hrac,zakerny,viz zapas s Pardubicema,smutny ale zaslouzeny vyprask z poharu!!!!!!!!

 • Mají proč bulit.

  Trenér domácího celku naběhal za zápas víc km ,než většina hráčů Plzně. Stojícím fotbalistům se nedá přihrát, stojící fotbalista je mimo hru. Proto tolik přihrávek dozadu a na brankáře. Další velmi nepěkný rozdíl byl ve zpracování míče. Většině hráčů Plzně při zpracování odskakoval balón dva i více metrů, jen Ba Lou byl ze soupeřem srovnatelný, proto měl několik pěkných náběhů, bohužel bez podpory ostatních hráčů. A poslední postřeh avšak nikoliv nepodstatný. Hráči soupeře bojovali, běhali, dali do hry srdce. Někteří hráči Plzně ani nezpotily dresy. O brankáři a trenérovi se ani nebudu vyjadřovat. Dvě největší slabiny Plzně.

 • Anonym

  Já bych vinil Hrušku a Gulu, Hruška udělal zbytečnou penaltu už v Alkmaru a teď znovu a ten první gól BŠ je také jeho.A když prohrávam 1:0 a chci vyrovnat, tak přeci nevystridam útočníka za útočníka to vědí i ve 3tride. Až posledních 5 min bylo ve vápně víc než 2 hráči Plzně. A co si budem nalhavat, Havel špatný, Limba, už by měl jít dělat nějakou jinou funkci a Brabec , ten tam je snad za odměnu , nebo to nechápu.

 • Koncepce hry se musí změnit.

  Trenér Vrba naučil Plzeň hrát útočný fotbal, zejména po křídlech. A bylo se na co dívat. Hráč po odehrání míče většinou nabíhal do volného prostoru, nebo alespoň byl v pohybu, aby volný prostor někomu vytvořil. Nyní se Plzeň zřejmě vrací do ve světě dávno překonaného „pralesa“ milionu zpětných a do strany hraných přihrávek s motivem: „Nemusím nic vytvořit, ale hlavně nezkazit !“ V naší lize to možná bude k určitému uspokojení stačit, ale v konfrontaci se zahraničím se pak není co divit neúspěchům.
  Prostě vládne zde asi uspokojení s průměrem. Průměrná soutěž, průměrné výsledky, průměrný plat ……
  A ještě jedna poznámka. Po každé zimní přípravě čteme, jak byla tvrdá. No a pak jsou na hřišti téměř všichni pomalejší než jejich ne zrovna špičkový soupeř. Pavel Podruh, fanoušek fotbalu

 • Anonym

  kdo jenom trošku dělal nějaký sport,tak ví,že se někdy prostě nedaří,kdyby se člověk na hlavu stavěl.Neodsuzujte ty kluky po pár neúspěchách.Prostě to nevyšlo,tak se jede dál.Odsoudit je velmi jednoduché a na to zde máme spoustu fanoušků.Ti praví ale fandí dál,vědí,že bude zase líp.Bedra.

 • pěší fotbal bez myšlenky

  nejhorší na tom bylo, že Plzeň od 3.minuty věděla, že musí dát gol , ale za 90 minut ani hráči ani trenér nebyli schopni nic vymyslet.. prostě se potvrdil konec jedné éry kreativní a technické Plzně a začíná doba temna v průměru české ligy…

 • Anonym

  Souhlasím. Pokud Plzeň vymění jen trenéra ( asi se k tomu chystá ), moc se v klubu nezmění. Proč nedává příležitost mladým odchovancům a posílá je na hostování ? Viktorka těžko sežene multimiliardáře, který do ní napumpuje stamilióny. Mám obavy že éra úspěchů Plzně končí a těžko se bude prokousávat do evropských pohárů. Asi by je nezachránil ani další návrat Vrby. Také jsem příjemně překvapen že béčko Slávie se dostalo do EL.

 • zasloužená prohra

  Viktorka vede v lize v počtu úspěšných přihrávek. Snadno, když si přihrávají stále dozadu, kde nejsou hráči soupeře a dopředu nic nevymyslí. Uvidíme jak dopadne utkání se Spartou, pokud budou hrát tímto stylem, dostanou od Sparty ,, nářez“
  fanda Viktorky Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *