25/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83162348 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň bude podruhé za sebou chybět v hlavní fázi evropských pohárů. Ačkoli se čtvrteční zápas s izraelským Hapoelem nepovedl prakticky celému týmu, smůla provázela především tyto hráče.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň nezvládla čtvrté předkolo Evropské ligy a druhý rok po sobě se musí obejít bez účasti v hlavní fázi evropských pohárů a také štědrých finančních odměn. S izraelským soupeřem padli svěřenci Adriána Guľy naprosto zaslouženě, celých devadesát minut tahali za slabší konec provazu a nebýt několika famózních zákroků Aleše Hrušky, který ve třetí minutě paradoxně zavinil jedinou branku zápasu, mohl být konečný rozdíl ještě mnohem výraznější. Výkonnostní kolaps postihl prakticky celé mužstvo, kdo ale v negativním slova smyslu vyčníval nad ostatními? Na to se zaměříme prostřednictvím následujících řádků.

Zdeněk Ondrášek

Kopaná se hraje na branky a těch se plzeňským fotbalistům bohužel nedostávalo. Počet zajímavých příležitostí se během čtvrtečního večera řádově pohyboval v nižších jednotkách, což pro ofenzivně laděné mužstvo rozhodně není dobrou vizitkou. Obrovským zklamáním byl výkon zkušeného útočníka Zdeňka Ondráška, který se osmdesáti minutami vyloženě protrápil a stažení ze hřiště bral v podstatě jako vysvobození. Soupeřovu branku neohrozil ani jednou povedenou střelou, byť právě v této disciplíně od počátku svého západočeského angažmá opravdu vyniká. Jak se říká, každý den prostě není posvícení. Snad se Kobra do nejbližšího ligového utkání zmátoří.

Lukáš Kalvach

Překvapivě nejistě si ve středovém prostoru hřiště počínal jindy stoprocentní Lukáš Kalvach. Pětadvacetiletý záložník působil zmateně a možná právě kvůli tomu předvedl nezvykle vysoký počet faulů. Mnohokrát zbytečně chyboval v rozehrávce, jeho dalekonosná rána ze standardní situace na konci prvního poločasu postrádala razanci a brankáře Levita tudíž prakticky neohrozila. Odchovanec olomoucké fotbalové školy předvedl možná nejhorší vystoupení za poslední dva roky.

Lukáš Hejda

Zbytečným množstvím faulů se prezentoval také zkušený Lukáš Hejda, jehož rozhodčí dokonce potrestal žlutou kartou. Třicetiletý střední obránce byl asi největší bolístkou plzeňské defenzivní sekce. Zápasové tempo mu trestuhodně nesedlo, k soupeřovým hráčům přistupoval pozdě a celkově způsobil několik závarů, které málem skončily inkasovanou brankou. Někdejší hráč ostravského Baníku, pražské Sparty nebo Jablonce má pádné důvody zpytovat svědomí, zejména Jhonatan Agudelo si jej mockrát namazal na chleba.

Pavel Bucha

Dvaadvacetiletý Pavel Bucha měl jako nejproduktivnější fotbalista minulého ročníku Fortuna ligy ohromit kreativitou. Zápas s izraelským Hapoelem ale prakticky odchodil. Namísto zajímavých přihrávek směrem dopředu často nepochopitelně obracel pozornost na svou vlastní polovinu hřiště, působil bezzubě a když se v 67. minutě přeci jen odhodlal ke střele, brankář Levita si s jeho pokusem i následnou dorážkou Aleše Čermáka poradil. Odchovanec Neratovic otevřeně přiznal, že recept na důrazného a organizovaného soupeře hledal velmi obtížně. Toho si bohužel všimli jak fanoušci, tak určitě i trenér Adrián Guľa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *