16/07/2024

"File:Paul Pogba in 2018.jpg" by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Premier League se po dlouhé pauze vrací na scénu a stejně tak i záložník Manchesteru United Paul Pogba, který doléčil zranění a podle legendy Arsenalu hraje o svoji budoucnost.
“File:Paul Pogba in 2018.jpg” by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglická Premier League se po vzoru dalších evropských soutěží oficiálně vrací na scénu. První zápasy po nucené přestávce jsou naplánovány na dnešek, další se odehrají s úderem nadcházejícího víkendu. Fanoušci se velice těší hlavně na páteční měření sil mezi Tottenhamem Hotspurs a Manchesterem United, které bude v mnoha ohledech specifické. Mimo jiné se při něm třeba konečně představí francouzský záložník Paul Pogba, jenž doléčil zranění a podle legendy Arsenalu Paula Mersona hraje o budoucnost. Když neuspěje, vedení Rudých ďáblů prý definitivně přistoupí k jeho prodeji nebo výměně.

Fotbalisté United hrají o účast v evropských pohárech, Pogba o všechno

Doba koronavirových bezpečnostních opatření na území Anglie alespoň částečně pominula a proto se slavná Premier League konečně vrací do našich životů. Manchester United čeká nelehký zápas na horké půdě Tottenhamu Hotspurs, kde se proti němu postaví odvolaný kouč José Mourinho. Ten se jistě bude ze všech sil snažit, aby svému někdejšímu zaměstnavateli pořádně zavařil. Další velkou motivaci pro portugalského stratéga zajisté představuje přítomnost Paula Pogby, kvůli němuž od Rudých ďáblů údajně odešel. Francouzský záložník se do sestavy United vrací po dlouhém zranění a je jasné, že trenér Ole Gunnar Solskjaer má v plánu vsadit především na jeho spolupráci s Bruno Fernandezem, který se do nejslavnější fotbalové ligy světa přesunul teprve začátkem tohoto roku.

Paul Pogba byl v posledních měsících často spojován s možným přestupem, jelikož v Manchesteru toho zatím mnoho nepředvedl a jeho agent Mino Raiola míní, že by hvězdnému hráči prospěla změna prostředí nebo dokonce návrat do Juventusu Turín. K tomuto názoru se přiklání i legenda konkurenčního Arsenalu Paul Merson, podle kterého teď sedmadvacetiletý odchovanec Le Havre FC hraje o všechno. United totiž těsně před nucenou přestávkou hráli poměrně kvalitní kopanou a pokud na své předešlé výkony nedokážou navázat, padne vina částečně na bedra několikanásobného reprezentanta Francie. Pokud si Pogba na trávnících zkrátka povede špatně nebo nezajistí postup do příštího ročníku evropských pohárů, podle Mersona se v létě pravděpodobně přestěhuje na jinou adresu. Přestup za miliony není kvůli finančním ztrátám příliš reálný, dost možná tedy dojde na nějakou zajímavou výměnu.

Závěrečný los byl k United poměrně shovívavý

Manchester United po koronavirovém přerušení změří síly vesměs se slabšími soupeři, s výjimkou tří složitějších zápasů by měl v každém případě jednoznačně sahat po vítězství. Těžko ale říci, jestli právě takové přemýšlení a předpoklady nebudou pro hráče Rudých ďáblů a Paula Pogbu zvlášť spíše prokletím. Kde se totiž očekává jednoduchý průběh, většinou přicházejí velká překvapení. Nejúspěšnější fotbalový klub anglické historie si aktuálně hlídá pátou příčku s těsným náskokem dvou bodů před dotírajícími týmy Wolves a Sheffieldem United. Na druhou stranu jej ovšem stejný bodový rozdíl dělí také od předehnání londýnské Chelsea. Závěrečné boje tedy budou ještě hodně zajímavé a my si je určitě nenecháme ujít.

Zdroj: Express

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *