24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fotbalové kluby se pokoušejí vyrovnat s následky koronavirové krize a slavná Barcelona samozřejmě není výjimkou. Ohromnou nabídku na mladého Ansu Fatiho ale i tak okamžitě smetla ze stolu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fotbalové kluby se pokoušejí vyrovnat s následky koronavirové krize a dokonce ani katalánská Barcelona FC disponující kvalitním zázemím bohužel není výjimkou. Už dnes se hovoří o tom, že se úřadující mistr španělské nejvyšší soutěže během letních měsíců zbaví hned několika méně potřebných hráčů, aby tak ušetřil peníze za jejich přehnané odměny. Jistou půdu pod nohama mohou cítit snad jen Lionel Messi, Frenkie de Jong, Marc-André ter Stegen a nově také mladičký Ansu Fati, kterého chtěl vykoupit anglický Manchester United, jenže pohořel i s astronomickou nabídkou ve výši přibližně 3,6 miliardy korun.

Barcelona chce získat peníze z jiných zdrojů

Už dříve jsme vás informovali, že na letním přestupovém trhu bude aktivní především francouzský klub Paris Saint-Germain, který chystá nebývalé množství obchodů směrem ven. Stejný osud pravděpodobně čeká také Barcelonu, která se pokouší všemi dostupnými prostředky zažehnat krizi způsobenou pandemií nového koronaviru. Vedení španělských šampiónů údajně prosilo hráče, aby přistoupili na druhé snížení mezd a pomohli tak překonat nelehké období nejistoty. Nápad se ale neshledal s pochopením a proto jsou velké letní prodeje zřejmě tím nejrozumnějším řešením, jaké se za daných okolností nabízí. Jednou nohou nad propastí podle zahraničních médií visí Phillipe Coutinho, Ivan Rakitic, Antoine Griezmann nebo Samuel Umtiti. Takový Ansu Fati si naopak může oddychnout, protože Barcelona se jej pravděpodobně nevzdá, ani kdyby z nebe pršely zlaté cihly.

Sedmnáctiletý rodák z Guiney Bissau je často přirovnáván k dalšímu Mesimu, protože pochází z chudých poměrů a ve svém útlém věku překovává jeden významný milník za druhým. Už minulý rok získal titul nejmladšího střelce v prestižní Lize mistrů, k čemuž mu stačily pouhé dvě minuty na hrací ploše. Začátkem roku nynějšího přidal další rekord podobného charakteru, když skóroval dvakrát v jednom zápase španělské ligy. Na obě branky mu navíc nahrál šestinásobný držitel Zlatého míče, což je příjemnou třešničkou na dortu. Od nesmírně talentovaného útočníka si v Barceloně slibují velké věci a proto se žádná nabídka, která přistane na stole, nezdá býti dostačující.

Manchester United splakal na výdělkem, ačkoli se ještě nevzdává

Britský celostátní deník The Times napsal, že Manchester United FC toužil přivést mladého Ansu Fatiho pod svá křídla a navzdory koronavirové krizi nabídl finanční kompenzaci, jež se zdánlivě nedala odmítnout. Pokud by někomu z nás bylo nabídnuto 3,6 miliardy korun, pravděpodobně bychom nad přijetím podmínek kontraktu neváhali ani vteřinu. Jenže Barcelona si je moc dobře vědoma, že jakákoli odměna za sympatického mladíka se nemůže rovnat přínosu, který má pro tým na fotbalových trávnících. Katalánský klub proto vábení rychlých peněz odolal a vyprovodil anglické vyslance domů s prázdnou. Zástupci Rudých ďáblů se ale i tak nevzdávají nadějí a doufají, že se své vytoužené posily přeci jen dočkají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *