27/05/2024

"File:FWC 2018 - Round of 16 - COL v ENG - Photo 106.jpg" by Oleg Bkhambri (Voltmetro) is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Profesionální fotbalista Marcus Rashford pobláznil celou Anglii, když svým otevřeným dopisem donutil vládu, aby zachovala bezplatné obědy pro děti ze sociálně slabších rodin i pro nadcházející léto.
“File:FWC 2018 – Round of 16 – COL v ENG – Photo 106.jpg” by Oleg Bkhambri (Voltmetro) is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Profesionální fotbalista Marcus Rashford se nečekaně proměnil v rytíře na bílém koni a dětem ze sociálně slabších rodin zachránil obědy zdarma pro období letních prázdnin. Britská vláda chtěla tento benefit o hodnotě téměř čtyř miliard korun v tichosti zrušit, nicméně díky otevřenému dopisu zmíněného hrdiny prostého lidu změnila názor. Útočník Manchester United pobláznil doslova celou zemi, když spojil síly s několika charitativními organizacemi a namísto prázdných slov o pomáhání druhým rovnou konal.

Mladík si dobře pamatuje pocit hladu a naprosté bezmoci

Dvaadvacetiletý Marcus Rashford nemá díky angažmá v anglickém Manchesteru United o peníze nouzi. Ještě před pár lety si však tento pohádkový život vůbec nedokázal představit. Pochází totiž z chudé rodiny čítající matku samoživitelku a čtyři hladové krky, takže se dokáže dokonale vžít do situace lidí, kteří kvůli finančním potížím nemohou zajistit dětem kvalitní, pravidelnou stravu. On sám údajně nesčetněkrát strádal a úpěnlivě prosil spolužáky, aby se s ním během přestávek rozdělili o svačinu. Když už se hladovění zdálo býti bezvýchodné, pomohla budoucímu reprezentantovi britská vláda a její charitativní akce spočívající v poskytování obědů zdarma dětem, které to skutečně potřebují.

Když se tedy mladík před několika dny dozvěděl o zrušení bezplatných obědů, sepsal otevřený dopis, zaslal jej na ta nejpovolanější místa a zároveň svou osobní zpověď sdílel na sociálních sítích. Vláda Velké Británie na Rashfordův apel velmi rychle zareagovala a stravu pro děti ze sociálně slabších rodin zachovala i pro nadcházející letní měsíce. Boris Johnson a jeho spolupracovníci se nechali ukolébat nejen srdceryvným textem, ale také aktivitami, které fotbalista rozjel bokem. Dal se totiž dohromady s několika charitativními organizacemi a za pomoci široké veřejnosti vybral ohromné množství peněz, která mají rodinám v tísni pomoci překonat složité období. Když se do akce zapojili prostí lidé, firmy i některé potravinové řetězce, politici samozřejmě nemohli zůstat stranou a nečině přihlížet.

Rashforda velebí veřejnost i známé osobnosti

Marcus Rashford se stal ze dne na den naprostým miláčkem anglického obyvatelstva. Chválu sklízí na všech frontách a do pomoci sociálně slabším rodinám se díky němu postupně zapojují i další slavné osobnosti. Osvětě a hlavní myšlence to ostatně jenom prospěje. Díky píli a odhodlání teď může organizace podporovaná anglickým fotbalistou nakrmit až tři miliony hladovějících dětí týdně, což pro začátkem rozhodně není špatná bilance a rodák z Manchesteru může být hrdý, že této vznešené myšlence mohl zásadním dílem přispět.

Zdroj: ITV.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *