27/05/2024
Tammy Abraham

"File:07 Tammy Abraham, Samuel Clucas & Tom Carroll IMG 3742 (26289167259).jpg" od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čtyřiadvacetiletý fotbalový útočník Tammy Abraham prožívá neuvěřitelnou sezónu. Bude znovu měnit působiště? Odchovanec Chelsea komentoval přestupové spekulace.
Tammy Abraham
File:07 Tammy Abraham, Samuel Clucas & Tom Carroll IMG 3742 (26289167259).jpg” od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čtyřiadvacetiletý fotbalový útočník prožívá neuvěřitelnou sezónu, dosavadní vystoupení v římských barvách okořenil třiadvaceti soutěžními zásahy a čtyřmi gólovými asistencemi. Nadstandardní výkonností zákonitě inspiroval divoké přestupové spekulace. Rozšíří soupisku původního zaměstnavatele nebo manchesterského velkoklubu? Mediální výstřelky prostřednictvím rozhlasové stanice talkSPORT okomentoval samotný Tammy Abraham.

Mediální pozornost? Cítím se dobře, přiznává Tammy Abraham

Mateřskému prostředí Tammy Abraham zamával koncem letních prázdnin. Bývalého mládežnického reprezentanta limitovala kombinace přeplněné soupisky a nedostatečného zápasového vytížení. Záchrannou pramici naštěstí vypustil José Mourinho, kterého zrovinka povolalo vedení AS Řím. Bylo rozhodnutí vynaložit čtyřiatřicet milionů liber opravdu správné? Fotbalistovy dosavadní statistiky hovoří jednoznačně.

Odchovanec londýnského velkoklubu dokonale rozzářil potemnělý římský svatostánek. Premiérovou sezónu mimo rodnou hroudu zvládá naprosto bravurně, dosavadní soutěžní vystoupení okořenil třiadvaceti brankami a čtyřmi klíčovými přihrávkami. Svými znamenitými výkony dokonce inspiroval přestupové spekulace.

Britský server Daily Mail kupříkladu vypátral, že oslovit produktivního dlouhána zamýšlí Manchester United nebo konkurenční Manchester City. Podpisových závodů se navzdory stomilionové cenovce pravděpodobně zúčastní rovněž Arsenal, Tottenham nebo výše zmíněná Chelsea. Ptáte se, co na to říká samotný útočník? Odpověď čtenářům zprostředkovala populární rozhlasová stanice talkSPORT.

„Když vidím zprávy, které mě spojují s jinými adresami, cítím se velice dobře. Máte díky tomu pocit, že něco děláte správně. Je příjemné o sobě číst ve všech důležitých novinách. Navzdory tomu se ovšem plnohodnotně soustředím na klubové povinnosti,“ uvedl vytáhlý zakončovatel.

„Mohu být neustále spojován s různými týmy, ale kdo ví, co nakonec přinese budoucnost. Samozřejmě, vyrostl jsem v Anglii. Jsem kluk z Londýna, takže se možná jednoho dne vrátím do Premier League a budu tam dělat pořádný rámus,“ dodal produkt akademie Chelsea. „Ale právě teď se soustředím na Řím. Dělám to nejlepší, co umím, a zároveň doufám, že klukům pomohu získat nějakou trofej. To je jim už mnoho let nepoštěstilo.“

José Mourinho? Absolutní trenérská špička, chválí nadaný fotbalista

Talentovaný forvard následně vysvětlil hlavní důvody svého římského znovuzrození. Obrovské zásluhy přisoudil současnému trenérovi José Mourinhovi. „Existuje důvod, proč ho nazývám nejlepším manažerem světa. Ví, jakým způsobem hráče motivovat. Dostane se vám pod kůži a zařídí, abyste se občas cítili jako speciální fotbalista,“ popisoval hvězdný útočník.

„Vždycky pro něj toužím udělat to nejlepší. Tlačí mě, abych ze sebe vydal maximum. Když mám pocit, že jsem toho udělal dost, řekne mi, abych ještě přidal. Jeho důvěra mi dodává sebevědomí,“ uzavřel Tammy Abraham.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *