19/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79305416 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jablonecké mužstvo se rozehrálo do skvělé formy a v průběžné tabulce české nejvyšší fotbalové soutěže proto zaslouženě hájí druhou příčku. Zásluhy nesou především tito nesmírně produktivní hráči.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FK Jablonec se pod dirigentskou taktovkou zkušeného Petra Rady rozehrál do skvělé formy. Během posledních osmi soutěžních zápasů nezažil hořkost porážky, v průběžné tabulce české nejvyšší fotbalové soutěže proto zaslouženě zaujímá druhou příčku. Těsný kontakt s vedoucí Slavií udržuje severočeské mužstvo také z hlediska celkového počtu vstřelených branek. Kteří konkrétní fotbalisté do klubových statistik zásadně přispívají, zjistíte hned záhy.

4. místo – Jakub Považanec

Výrazně nakročeno k zisku bramborové medaile má devětadvacetiletý záložník Jakub Považanec, který doposud zaznamenal dva přesné zásahy a stejný počet gólových asistencí. Svou přítomností zatím kovaný odchovanec Bánské Bystrice ovlivnil všechna ligová utkání, většinou navíc odehrál kompletní minutáž. Mezi tradiční jablonecké opory se mládežnický reprezentant sousedního Slovenska řadí již pátým rokem.

3. místo – Ivan Schranz

Ve službách českobudějovického Dynama odehrál životní sezónu, pročež s úderem letní přestupové přestávky zamířil vstříc o něco zvučnějšímu Jablonci. Zelený dres mu zatím evidentně svědčí, během úvodních třinácti ligových zápasů se trefil šestkrát. Dalšími dvěma brankami navíc okořenil předkolo Evropské ligy. Sedmadvacetiletý slovenský útočník Ivan Schranz jednoznačně patří mezi základní stavební články jabloneckého úspěchu.

2. místo – Robert Hrubý

Přestože se netěší úplně komfortnímu hernímu vytížení a do budoucna by si určitě představoval mnohem pravidelnější praxi, z hlediska osobních statistik mu role žolíka rozhodně nedělá problém. Šestadvacetiletý záložník Robert Hrubý se doposud prezentoval třemi góly a čtyřmi finálními přihrávkami, což z něj momentálně činí druhého nejproduktivnější hráče jabloneckého týmu. Severočeský klub je fotbalovým třetím oficiálním působištěm. Několik sezón hájil barvy ostravského Baníku, ještě předtím sbíral zkušenosti na území mateřské Slavie.

1. místo – Martin Doležal

Zkušený třicetiletý útočník Martin Doležal se dlouhodobě řadí mezi nejproduktivnější hráče FK Jablonec a pozadu pochopitelně nezůstává ani v porovnání se zbytkem soutěže. Střelecký apetit jej naštěstí neopustil ani letos, což jednoznačně dokazuje průběžnými osobními statistikami. Odchovanec olomoucké Sigmy zatím čtyřikrát skóroval a aby toho nebylo málo, zároveň ještě vymyslel stejný počet gólových přihrávek. Právem proto stanul na vrcholu našeho žebříčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *