16/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73302638 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávistický stoper David Hovorka prožívá další složité období v krátkém časovém horizontu. Vinou opětovného zranění kolene vypadl ze sestavy, pročež sešívaní urychleně hledají vhodnou alternativu.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávistický střední obránce David Hovorka prožívá další složité období v poměrně krátkém časovém horizontu. Sedmadvacetiletý reprezentant České republiky si opětovně poranil koleno, pročež vypadl ze sestavy a momentálně vyhlíží operativní zákrok. Sešívané čeká nesmírně náročné fotbalové jaro, během něhož se představí na vícero důležitých frontách. Jindřich Trpišovský proto za zraněnou oporu defenzivní sekce urychleně hledá vhodnou alternativu. Nabízí se několik zajímavých hráčů, které SK Slavia Praha uvolnila formou hostování.

Ladislav Takács

Když měla SK Slavia Praha posledně nouzi o kvalitní střední obránce, prázdné místo v základní sestavě adekvátně vyplnil Ladislav Takács. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník odehrál několik velmi povedených zápasů, pročež se původní hostování z Mladé Boleslavi nakonec přeměnilo v definitivní přestup. Když se dala defenzivní sekce Pražanů zdravotně do pořádku, nedostával už kovaný odchovanec Františkových Lázní bohužel tolik prostoru, kolik by si zasloužil. V zimě proto odešel hostovat do známého mladoboleslavského prostředí, kde nejspíš zůstane i nadále. Momentálně by se však na území hlavního města proklatě hodil.

Ondřej Karafiát

Slávistický stejnokroj pravděpodobně neoblékne ani šestadvacetiletý Ondřej Karafiát, který si během uplynulé zimní přestávky vyjednal hostování na známé adrese libereckého Slovanu. Odchovanec konkurenční Sparty a také mnohonásobný mládežnický reprezentant odešel za herní praxí, jíž se mu v útrobách Edenu bohužel nedostávalo. Vedení podještědského klubu si jeho opětovnou přítomnost nemůže vynachválit.

Jakub Jugas

Zaplnil vzniklou trhlinu může osmadvacetiletý střední obránce Jakub Jugas. Odchovanec zlínské fotbalové přípravky se klubu SK Slavia Praha upsal už před třemi lety, za tu dobu nicméně odehrál naprosté minimum soutěžních zápasů. Většinu času strávil hostováním, momentálně jej využívá FK Slovan Liberec. Tomu se dočasně vrátil výše zmíněný Ondřej Karafiát, pročež může zkušeného stopera teoreticky postrádat. Otrokovický rodák by tak dostal zřejmě poslední příležitost ukázat, že Pražanům dokáže býti prospěšný.

Jaroslav Zelený

Slávisté se během nedělního odpoledne představí na domácím stadionu, kde přivítají konkurenční FK Jablonec. Severočeskému klubu tak brzy mohou sebrat body i nesmírně důležitého člena základní sestavy. Jaroslav Zelený už sice třetím rokem pravidelně obléká jablonecký dres, stále však oficiálně náleží Pražanům. Osmadvacetiletý odchovanec královehradecké fotbalové školy se v průběhu podzimní fáze právě probíhající sezóny 2020/2021 přesunul na pozici stopera, kde dlouhodobě odvádí kvalitní výkony. Zraněného Davida Hovorku by tedy jistě zvládl alespoň dočasně zastoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *