19/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Vleklý spor mezi pražskou Spartou a jejím někdejším záložníkem Martinem Haškem vstupuje do dalšího dějství. Přestože se Sbor rozhodců FAČR přiklonil na stranu klubu, ten nyní požaduje vyšší odškodné.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Vleklé spory mezi Spartou a jejím někdejším fotbalistou Martinem Haškem mladším vstupují do dalšího dějství. Přestože Sbor rozhodců FAČR vynesením říjnového nepravomocného verdiktu potvrdil pádné argumenty klubu, protistrana s uloženou pokutou ve výši 22 milionů korun samozřejmě nesouhlasila. Hráčova právní zástupkyně prakticky okamžitě hovořila o odvolání, ke stejnému kroku se však překvapivě uchýlili také Pražané. Ti rozporují tři výroky uvnitř Rozhodčího nálezu, zjednodušeně po svém někdejším zaměstnanci požadují vyšší odškodné.

Martin Hašek v zimě zažehnul požár, který se nadále nedaří uhasit

Dne 28. prosince 2018 využila AC Sparta Praha předkupního práva a za 4 miliony korun přivedla zpátky ztraceného syna, který se rozehrával ve službách konkurenčních Bohemians. Martin Hašek mladší měl slibně rozjetou kariéru a návrat do mateřského klubu mu zcela evidentně svědčil. V rámci podzimní části nadcházející sezóny nastupoval pravidelně, odváděl solidní výkony, posbíral nemalou porci důležitých branek a díky všem těmto skutečnostem tak nějak doufal, že si brzy vybojuje zahraniční angažmá. Během uplynulé zimní přestávky koketoval s izraelským klubem Maccabi Haifa, dohoda ovšem po finanční stránce ztroskotala.

Zhrzený fotbalista lačnící po cizině záhy odmítl odcestovat na soustředění, pročež jej Sparta přeřadila k rezervě. Napjatá atmosféra nakonec vyústila v Haškovu jednostrannou výpověď, kterou klub kvůli údajnému porušení smluvních závazků napadl. Sbor rozhodců FAČR koncem měsíce října rozhodl, že připomínky tradičního účastníka české nejvyšší soutěže stojí na reálných základech a hráči uložil povinnost uhradit odškodné ve výši 22 milionů korun. Zatímco letenští mohli cítit v danou chvíli jisté zadostiučinění, protistrana okamžitě sdělila, že se proti zatím nepravomocnému verdiktu odvolá a spor požene až k arbitráži. Nesouhlasné stanovisko k Rozhodčímu nálezu nicméně překvapivě zaujali také Pražané.

Sparta požaduje vyšší finanční odškodnění a uznání všech vznesených nároků

Přestože první kolo jednoznačně vyhrála a mohla tak nechat veškerou další iniciativu pouze na svém bývalém hráči, Rozhodčí nález prý obsahuje tři výroky, s nimiž AC Sparta Praha vzhledem k předloženému žalobnímu návrhu zásadně nesouhlasí. „Sparta považuje za mimořádně důležité konstatování sboru rozhodců po prvoinstančním projednávání, že jednostranná výpověď byla Martinem Haškem podána neoprávněně. Klub se však nadále domnívá, že všechny vznesené nároky, obsažené v žalobním návrhu, by měly být uznány. Jedná se například o celkovou výši náhrady škody (pozn. klub původně požadoval 55 milionů korun namísto uznaných 22 milionů korun), kterou by měl bývalý hráč klubu uhradit.“

Zdroj: AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *