Sobota, 10 června
Shadow

Odliv zkušeností. Královehradecké mužstvo oznámilo konec ostřílených borců

Zdroj fotografie: pexels.com

Přestože česká nejvyšší hokejová soutěž stále nezná letošního vítěze, vypadnuvší kluby už mezitím zahájily intenzivní přípravu na novou sezónu. Královehradecké mužstvo během uplynulého týdne definitivně opustil hlavní trenér Vladimír Růžička, jehož ve funkci obratem nahradil Tomáš Martinec. Změny se pochopitelně nevyhnuly ani hráčskému kádru. Východočeskému městu dala sbohem trojice zkušených borců, kterou si společně představíme.

Marek Mazanec

Kariéru profesionálního brankáře nastartoval v útrobách píseckých mládežnických kategorií, odkud záhy vyrazil vstříc plzeňskému dobrodružství. Skvělými výkony si brzy řekl o pozornost hlavního mužstva, jemuž obětoval tři vesměs povedené sezóny. Prvním zahraničním zkušenostem byl vystaven za oceánem, kde skrze „farmářské“ mužstvo Milwaukee Admirals pronikl do nejslavnější hokejové ligy světa. Tam se neuvedl vůbec špatně, úvodní ročník okořenil pětadvaceti zápasy a úspěšností zákroků nad 90 %. Další pohádkovou kapitolu už mu osud bohužel nenapsal. Jelikož českobudějovický rodák najednou dostával pouze minimum prostoru, stejnokroj nashvillských Predátorů i dalších zámořských klubů, kterým marně prezentoval své kvality, nakonec definitivně odhodil a vrátil se zpátky do mateřského prostředí. Šikovného strážce svatyně překvapivě ulovil Hradec Králové. Vzájemná spolupráce přežila jenom dvě sezóny zanesené ve smlouvě.

Dominik Graňák

Další utkání v Hradci Králové nepřidá ani Dominik Graňák. Sedmatřicetiletý obránce, jehož dosavadní kariéru profesionálního sportovce zdobí řada zajímavých angažmá, na východě Čech působil formou dočasného hostování z Karlových Varů. Vzájemná spolupráce nakonec přežila pouhých dvaadvacet soutěžních zápasů (součet základní části a play-off), během kterých hokejista zaznamenal čtyři kanadské body a bohužel také hrozivých devět negativních zářezů ve statistice +/-. Několikanásobnému slovenskému reprezentantovi, který kdysi okusil také švédskou, švýcarskou nebo ruskou nejvyšší ligu, se další královehradecká mise opravdu příliš nevyvedla.

Jakub Sklenář

Královehradecké hokejové mužstvo opustil také třiatřicetiletý křídelník Jakub Sklenář, kterému stejně jako výše zmíněnému Mazancovi vypršela smlouva. Znojemský odchovanec v útrobách východočeského klubu absolvoval jedinou sezónu, během které sice odehrál naprostou většinu soutěžních zápasů, z hlediska předvedených výkonů a individuálních statistik nicméně vyloženě nepřesvědčil. Základní část Extraligy ozvláštnil jedinou brankou a devíti finálními přihrávkami, z play-off následně vyšel bodově naprázdno. Uvidíme, kam osud někdejšího chomutovského Piráta nakonec zavede.

10 Comments

 • vladimír

  Prostě nedají si v Hradci řící a nedají, jak dlhou zase Martinec vydrží, to prostě není trener pro extraligu.

 • Zdenál

  Budou muset omladit mančaft. Zkusil bych zlanařit nějaké talenty ze Žďáru n.S. Napadá mě Havránek / Jihlava / nebo Machala / Kladno /. Ti jsou v pralesní lize nevyužití.

 • Milan

  Kolik má titulů Hradec Králové u Pardubic? Že tak zahazuješ Jihlavu do pralesní ligy. Jágr a Pleky jsou taky v pralesní lize. Vám to tam Hrouzek rozeštval, odchovance moc nemáte, myslím že v extralize stačí když budou časem jen Pardubice 😉

 • Luban

  Myslim si ze zamestnavat zkorumpovaneho trenera je minimalne diskutabilni nicmene je videt ze ani Ruzicka neni vsemohouci viz jeho vysledky s Chomutovem zkratka Hradec je znovu na zacatku. Vyhrat titul v Mechove je beh na dlouhou trat a i to je mozna scifi.?

 • Josef Járos

  Nebýt primátora Thomy a jeho zlodějen nemusel by Moutfield z ČB. Zaplať Pánbůh, že to Prospal dotáhl zpátky. Tradice hokeje v ČB HC Motor si to zasluhuje, patřil ke špičkám našeho hokeje. DOUFÁM,ŽE TO TAK ZŮSTANE I NADÁLE.Motor si to zaslouží a tradice hokeje v ČB také.

 • mash

  No zrovna Thoma se zasloužil o to, že město po zlodějině od Mountfieldu (při přesunu licence si od občanského sdružení HC ČB převedl extraligový hráče v ceně 5000 CZK za 1 ks) podpořil projekt, který 7 let funguje, a na jeho počátku stáli odchovanci a srdcaři kolem Turka, Modrýho, Neckáře, atd., co se složili na odkup licence. Klub je zcela nezávislý, hlásí se k tradici budějovickýho hokeje. V opačným případě hrozila doživotní devastace Motoru bolševickou sebrankou MTF HK s Schönem v čele, neboli vazalství na věčné časy. Smlouvy byly v roce 2013 nachystány. Prasárna se vším všudy, pivo bylo jen záminkou.
  Detailně zde, znamenitě zmapováno:
  https://www.losgaucos.cz/maskirovka-pivo/

 • Anonym

  Kdyby Mountfield tenkrát do Budějovic nepřišel,tak ten prales budou hrát dodnes taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *