15/07/2024

By Granada - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69669175 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během březnového reprezentačního srazu zahodil obrovskou příležitost, pročež byl snadným terčem internetových vtipálků. Timo Werner prožívá nelehké období. Podporu mu veřejně vyjádřil Thomas Tuchel.
By Granada – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Timo Werner prožívá nelehké období. Střelecká impotence, které marně vzdoruje na území Britských ostrovů, si bohužel našla cestičku do německého národního týmu. Dokladem tohoto tvrzení budiž březnové kvalifikační utkání proti Severní Makedonii. Populární útočník dosti kuriózním způsobem zahodil obrovskou gólovou příležitost, pročež neunikl pozornosti zahraničních novinářů ani internetových vtipálků. Stuttgartského odchovance se bezprostředně před opětovným startem anglické nejvyšší fotbalové soutěže veřejně zastal Thomas Tuchel. Úřadující trenér Chelsea FC během tiskové konference pronesl, že mu neustále útoky přijdou otravné.

Hvězdný fotbalista měl dostat více prostoru, míní slavný kouč

Německá fotbalová reprezentace utrpěla naprosto šokující porážku, když v rámci březnového kvalifikačního utkání podlehla Severní Makedonii. Ačkoli mužstvo pod trenérskou taktovkou dosluhujícího Joachima Löwa podalo velmi podprůměrný výkon a těžko bychom hledali jediného hráče, kterému se dařilo, negativním reakcím ze strany internetových diskutujících čelí především Timo Werner. Pětadvacetiletý útočník měl deset minut před koncem základní hrací doby obrovskou příležitost, trestuhodně ovšem netrefil prázdnou branku.

Videozáznam inkriminované situace momentálně koluje sociálními sítěmi, kde nasbíral významné množství posměšných komentářů. K nepovedenému zakončení hvězdného fotbalisty se během nedávného rozhovoru vyjádřil také hlavní trenér londýnské Chelsea FC. „Samozřejmě zahodil obrovskou šanci a všichni o tom mají potřebu mluvit, ale mě už to popravdě přijde trochu otravné. Pravdou zůstává, že v německém národním týmu třikrát naskakoval až coby střídající hráč. Možná kdyby mu trenér dopřál větší prostor, dokázal by se prosadit,“ pronesl sedmačtyřicetiletý Thomas Tuchel.

Fotbalové kvality Werner dokazuje od raného dětství, říká Thomas Tuchel

Zkušený lodivod tradičního londýnského klubu dále uvedl, že upřímně nechápe masivní kritiku, které Timo Werner momentálně čelí. „Ukazovat prstem na Tima je to nejlehčí řešení, kterému ovšem nerozumím. Ano, nachází se ve fázi, kdy s ním balón bohužel nespolupracuje tak, jak si fanoušci pamatují. Tvrdě na sobě ale pracuje. Dává za nás góly, připisuje asistence a vyhrává trestné kopy. Pokud takhle vypadá nejhorší období vaší kariéry, je to docela působivé.“

„Ten chlapík skóruje od svých pěti let. Včera jsem ho poslal domů, protože s námi chtěl dokončit trénink střeleckých dovedností. Řekl jsem mu, že to nepotřebuje. Jeho tělo a mozek ví, jak trefit branku,“ uzavřel německý stratég, který v minulosti koučoval například Dortmundu, PSG nebo Mainz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *