02/03/2024
Ousmane Dembélé Barcelona

"Ousmane Dembélé" od Tim Reckmann | a59.de je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ousmane Dembélé nedávno prodloužil v Barceloně. Prostřednictvím zahraničního serveru Mundo Deportivo uvedl, že varianta letního stěhování pro něj neexistovala.
Ousmane Dembélé
Ousmane Dembélé” od Tim Reckmann | a59.de je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mohl zakořenit absolutně kdekoliv. Talentovanému fotbalistovi vypršela smlouva a příležitost bezplatně doplnit soupisku reálně zvažovalo několik evropských velkoklubů. Ousmane Dembélé však nakonec prodloužil v Barceloně. Čtenářům dokonce prostřednictvím renomovaného zahraničního serveru Mundo Deportivo prozradil, že mediálně tolikrát zmiňovaná varianta letního stěhování prakticky neexistovala.

Barcelona v uplynulých letních měsících rozhodně nezahálela, klubové vedení uskutečnilo rozsáhlé personální změny. Vezměme to hezky popořádku. Kabinu dočasně vyklidili Samuel Umtiti, Nico González, Ez Abde, Clément Lenglet nebo Sergiño Dest. Vinou končícího hostování odešli Adama Traoré a Luuk de Jong, nového zaměstnavatele posílili Martin Braithwaitem, Neto, Philippe Coutinho, Pierre-Emerick Aubameyang či Daniel Alves.

Soupisku katalánského velkoklubu naopak postupně rozšířili Pablo Torre, Franck Kessié, Andreas Christensen, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Héctor Bellerín a Marcos Alonso. K tomuto seznamu nováčků můžeme započítat rovněž prodloužené kontrakty dvou barcelonských fotbalistů. Sergi Roberto akceptoval roční dohodu, Ousmane Dembélé zůstane minimálně do roku 2024.

Budoucnost zmíněného křídelníka dlouhodobě vyvolávala určité pochybnosti. Hledání kompromisu pořádně znesnadňovalo medializované vyměňování názorů mezi oběma zúčastněnými stranami. Dohady bedlivě pozorovalo několik evropských velikánů, řešení fotbalistovi nabízeli především zástupci Arsenalu a konkurenční Chelsea.

Pětadvacetiletý šikula ovšem nakonec zachoval věrnost Barceloně. Čtenářům dokonce prostřednictvím renomovaného zahraničního serveru Mundo Deportivo prozradil, tolikrát zmiňovaná varianta letního stěhování prakticky neexistovala. „Vždycky jsem trenérovi říkal, že tady chci zůstat. Zdržení bylo způsobeno vyjednáváním, ale vždycky jsem říkal, že chci pokračovat v Barceloně a nakonec jsme všichni šťastní,“ prohlásil mnohonásobný francouzský reprezentant.

Barcelonský prezident Joan Laporta začátkem února spekuloval, že Dembélé možná uzavřel předběžnou dohodu s jiným klubem. To ovšem realita nepotvrdila. „Nic z toho nebylo, mluvil jsem pouze s Barcelonou. Říkal jsem svému agentovi, že podepíšu jedině tady,“ uvedl fotbalista. „Byl jsem přesvědčený, že smlouvu prodloužím, protože mám velice dobré vztahy s trenérem Xavim, prezidentem i sportovním ředitelem Alemanym. Byla to jenom otázka vyjednávání.“

„Bylo mi jasné, že chci pokračovat v Barce a že tady zůstanu. A mému agentovi také,“ doplnil. „Je mi tady opravdu dobře, s trenérem mám velmi dobrý vztah a rozumím si také s celým týmem. Je tu mnoho mladých kluků, v kabině je dobrá atmosféra a jsem tu vážně šťastný.“

Subscribe
Upozornit na

14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
14
0
Would love your thoughts, please comment.x