Sobota, 10 června
Shadow

Obrovské zklamání. Fotbalisté Plzně, kterým se momentálně vůbec nedaří

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň zaznamenala tři důležitá vítězství v řadě, pročež zaslouženě stoupá prvoligovou tabulkou. Tradiční západočeské mužstvo pod trenérskou taktovkou Adriána Guľy opanuje průběžnou šestou příčku a skalní fanoušci se po několikaměsíčním trápení konečně nechávají unášet proudem optimistické nálady. Spokojenost je ovšem pouze subjektivní pocit. Prostřednictvím nadcházejících odstavců zjistíte, kterým fotbalistům se navzdory celkovému zlepšení plzeňského herního projevu příliš nedaří.

Aleš Hruška

Donedávna zastával funkci plzeňské brankářské jedničky. Předváděl sebejisté výkony, mnohdy se dokonce blýskl zákrokem z kategorie těch zázračných. Zkušený Aleš Hruška si v útrobách západočeského mužstva vybudoval poměrně silnou pozici, jarní fáze právě probíhající sezóny 2020/2021 nicméně pořádně zamíchala karty. Pětatřicetiletý absolvent letenské mládežnické přípravy odchytal jediné soutěžní utkání, načež místo v základní sestavě přenechal svému výrazně mladšímu kolegovi. Zatímco Jindřich Staněk momentálně sklízí zaslouženou chválu, pětatřicetiletý strážce svatyně vysedává na lavičce náhradníků a vývoj událostí rozhodně nenasvědčuje tomu, že by trenér Adrián Guľa plánoval změny.

Jakub Brabec

Přestože se těší nadstandardnímu finančnímu ohodnocení, mezi skalními fanoušky tradičního západočeského mužstva vzbuzuje jistou kontroverzi. Osmadvacetiletý Jakub Brabec přicházel jako významná posila plzeňské defenzivní sekce, pravdou ovšem zůstává, že navzdory pravidelné herní praxi a kapitánské pásce bohužel nepodává výkony, které od něj vedení očekávalo. Mnohonásobný reprezentant během právě probíhající sezóny vyčaroval několik hrubých chyb, jimiž mužstvo připravil o body. V kuloárech se proto začínají objevovat spekulace, že spolupráce neustojí letní přestupové období. Kde by střední obránce s bohatými zahraničními zkušenostmi mohl najít „nový domov“? Nabízí se například mateřská Sparta, kterou nedostatek stoperů dlouhodobě trápí.

Miroslav Káčer

Když začátkem minulého roku propukla pandemie nového koronaviru, zastavila se drtivá většina sportovních soutěží napříč celým světem. Nejvyšší slovenská fotbalová liga pochopitelně nebyla výjimkou. Vedení klubu MŠK Žilina tehdy neustálo bující finanční krizi, vyhlásilo likvidaci a nečekaně propustilo celý kádr. FC Viktoria Plzeň urychleně využila jedinečné příležitosti a zadarmo podepsala dvojici nesmírně kvalitních hráčů. Zatímco sedmadvacetiletý střední obránce Filip Kaša zaslouženě pronikl do základní sestavy, pětadvacetiletý záložník Miroslav Káčer zahřívá studenou lavičku náhradníků a trávníkům se vydává vstříc jenom sporadicky. Budoucnost slovenského mládežnického reprezentant je tudíž poměrně nejistá.

Ondřej Mihálik

Během letních měsíců definitivně opustil nizozemský AZ Alkmaar, v jehož barvách odehrál pouhé tři soutěžní zápasy. FC Viktoria Plzeň vynaložila nemalé finanční prostředky, aby někdejšího mládežnického reprezentanta trvale udržela. Zpětně tato investice působí takřka komicky. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál Ondřej Mihálik zatím ovlivnil pouze jedenáct prvoligových zápasů, do hry navíc většinou přicházel až jako střídající hráč. Dosavadními výkony a nulovou produktivitou rozhodně nepřesvědčil.

Zdeněk Ondrášek

Absolvoval řadu zajímavých zahraničních misí a všude přitom zanechal výraznou stopu. Úctyhodné individuální statistiky zaznamenal v norské, polské i americké nejvyšší fotbalové soutěži. Když se mu během uplynulého podzimu zastesklo po rodné vlasti, bez dlouhého otálení přijal nabídku klubu FC Viktoria Plzeň. Tam měl jednoznačně vládnout individuálním statistikám, realita nicméně rozhodla jinak. Dvaatřicetiletý reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek doposud vstřelil jenom čtyři ligové branky, mnohem více prostoru tudíž dostává jeho francouzský kolega Jean-David Beauguel.

9 Comments

 • Kef

  možná tomu nerozumím, ale u Mihálika nechápu, kdo ho doporučil koupit a to údajně stál 20 melounů. Ten je jedna ze špatných plzeňských investic, možná ta nejhorší.

 • Láďa

  souhlas. Říkal jsem u Ondráška hned při jeho nástupu do Viktorky, že nebude přínosem. Mihálik absolutně žádný progres

 • pepino

  Ja verim ze se Zdenek probere a bude zase velka KOBRA !! vzdyt je od nas z BLATNY!!!

 • svatik

  nejsem odborník ale v Plzni to nešlape už dlouho,špatný výběr hráčů začal u posledního angažmá trenéra Vrby a ostatní v tom pokračují,nedávají šanci odchovancům,neprodlužují smlouvy s mladými hráči které si vyhlédli a ti jsou pak v základních sestavách jiných mužstev a patří mezi ty lepší hráče, hlava mi to nebere proč to tak je,asi fotbalový důchodci je mezi sebou nechtějí? Proč je teď Vrba ve Spartě?Proto že jsou tam mladí odchovanci kteří mají budoucnost a chtějí hrát fotbal nejen brát velké peníze a sedět na lavičce.Nemám pravdu?

 • karl

  Nevím, proč autor článku cpe Brabce do Sparty, která má nyní stoperů dost a o hodně lepších, než je Brabec. Navíc, proč ho Sparty asi nechtěla, když se vracel z Belgie? On se jí vnucoval, ale Sparta už věděla z Belgie, že tam nehrál nic moc a neměla o něho žádný zájem. Tak po něm skočila Plzeň a zde pokračoval v těch „kiksových“ výkonech jako na předcházející štaci.

 • hrabě

  Brabec ve Viktorce jako Hubník poslední tři sezóny,kiksy,fauly na karty a penalty. Ale pořád „největší opora „.Už ani po návratu z Olomouce nestál za nic!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *