24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Co se týče opatření proti šíření zákeřného koronaviru, patřila SK Slavia Praha k nejpřísnějším sportovním klubům v zemi. Na prahu Evropské ligy však může narazit vinou čtyř pozitivních testů.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Co se týče opatření proti šíření zákeřného koronaviru, patřila SK Slavia Praha k nejpřísnějším sportovním klubům v České republice. Prakticky veškeré soukromé aktivity jednotlivců podřídila vyšším zájmům, dosavadní utkání domácí soutěže či pohárová předkola díky tomu zvládla bez sebemenších obtíží. Na prahu základní skupiny Evropské ligy však může vinou čtyř pozitivních testů v krátkém časovém sledu tvrdě narazit.

Přísný režim mistrovské Slavie doznal zásadních trhlin

Protože letní radovánky ukolébaly mnoho občanů České republiky k mírnému optimismu a také menší ostražitosti vůči pandemii nového koronaviru, podzimní měsíce zatím doslova vyrážejí dech. Počty nakažených, hospitalizovaných a bohužel také zesnulých trhají rekordy, přičemž určité procento populace stále zarputile tvrdí, že žádná bezpečnostní opatření nejsou zapotřebí. Masivní šíření zákeřného onemocnění se logicky nedotýká pouze běžného obyvatelstva, pozitivní výsledky testů hlásí také čím dál tím větší procento slavných osobností z různých odvětví veřejného života. Mimo dění samozřejmě nezůstává ani sport. Kupříkladu hokejová Extraliga zaznamenala už tolik případů nákazy, že ji mnozí aktéři považují za “promořenou”.

K obdobnému scénáři pravděpodobně směřuje také nejvyšší tuzemská fotbalová soutěž. Už dříve se s infekcí potýkalo několik hráčů českobudějovického Dynama nebo Karviné, tři nakažené hráče krátce před reprezentačním zápasem na Kypru ohlásila Viktoria Plzeň. Jejího příkladu bohužel následovala také SK Slavia Praha, která se přitom celý podzim chovala extrémně zodpovědně. Kvůli zářijovému souboji o Ligu mistrů izolovala všechny členy hlavního týmu (včetně realizačního štábu) v útrobách hotelu, aby tak zabránila případné kontumaci nebo prořídlé soupisce. Bezprostředně před startem základní skupiny Evropské ligy však tato bezpečnostní opatření zmírnila a okamžitě sklidila trpké plody.

Domácí karanténa celého mužstva komplikuje přípravu na důležité klání

Vláda České republiky dočasně zastavila veškeré sportovní aktivity v zemi. Profesionální i amatérské soutěže netrpělivě čekají, jak se epidemiologická situace vyvine a do té doby nesmějí odehrát jediné utkání. Trojici fotbalových klubů, jíž čeká nelehké zápolení v základní skupině Evropské ligy, chlácholila alespoň možnost omezených tréninků, protože jakákoli herní praxe je lepší než nic. Slávisté však vinou čtyř pozitivních testů dočasně přerušili přípravu a nikdo zatím nedokáže přesně říci, jaké rozuzlení nadcházející dny přinesou. Ačkoli vzhledem k negativitě ostatních hráčů i členů realizačního štábu téměř stoprocentně nehrozí kontumace, ani výpadek z tréninkového rytmu rozhodně nepředstavuje dobré zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *