13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Historie se opakuje. Česká fotbalová reprezentace na poslední chvíli hasí komplikace spojené s koronavirem, načež dodatečně povolala čtyři hráče. Jedná se o dva nováčky a stejný počet navrátilců.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nedávná historie se vinou nepříznivého epidemiologického vývoje v zemi bohužel opakuje. Česká fotbalová reprezentace na poslední chvíli hasí komplikace spojené s koronavirem, pozitivní testy vyřadily čtyři blíže nespecifikované hráče (ačkoli z letmého pohledu na soupisku jasně vyplývá, že národní tým opustili Bořek Dočkal, Adam Hložek, Antonín Barák a Tomáš Holeš) a také hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého. Jelikož středeční utkání proti houževnatým Skotům navzdory všem okolnostem proběhne, povolal dočasně jmenovaný kouč Jiří Chytrý čtyři nové tváře. Jedná se o dva absolutní nováčky a stejný počet navrátilců, avšak ti dosud posbírali pouze minimální reprezentační zkušenosti.

Michal Sáček (AC Sparta Praha)

Začneme jmény, které reprezentační stejnokroje ozdobí úplně poprvé Divokou kartu si zásluhou koronavirové pandemie vylosoval například Michal Sáček. Ačkoli je čtyřiadvacetiletý defenzivní středopolař odchovancem rodné Hustopeče, už od žákovských let jej využívá pražská Sparta. Tam poměrně dlouhou dobu pendloval mezi lavičkou náhradníků a základní sestavou. Během sezóny 2019/2020 ale upevnil svou pozici, naskočil do všech ligových zápasů a ve stejném trendu pokračuje také na podzim. Pozvánka z národního týmu by za normálních okolností zřejmě nepřišla, nám ovšem připadá jako vcelku logické vyústění.

Tomáš Poznar (FC Fastav Zlín)

Jeden z našich dřívějších článků pojednával o zkušených českých hráčích, kteří do reprezentačního mužstva pronikli až v pokročilém věku. Vybraná společnost nyní přivítá dalšího člena, premiérovou pozvánku totiž na poslední chvíli obdržel dvaatřicetiletý Tomáš Poznar. Překvapivé rozhodnutí? Nikoliv. Vytáhlý odchovanec zlínské fotbalové školy totiž během posledních tří sezón odvádí velmi kvalitní práci a z pozice útočníka navíc střílí úctyhodné množství branek. Nutno ovšem podotknout, že pozitivního hodnocení dosahuje pouze v mateřském prostředí. Kdekoli jinde zapadl do slabšího průměru. Doufejme, že se obdobný scénář neuskuteční proti Skotsku.

Tomáš Malínský (SK Slavia Praha)

Dodatečný povolávací rozkaz obdržel také Tomáš Malínský. Devětadvacetiletý záložník vyhlíží své druhé reprezentační představení a pokud skutečně dostane příležitost, dojde k poměrně bizarní situaci. Odchovanec chrudimské fotbalové školy si totiž během podzimu v barvách národního týmu oficiálně odkroutí vícero minut než na scéně klubové. SK Slavia Praha disponuje širokým kádrem, do něhož se někdejšímu lídrovi libereckého Slovanu nedaří trvale proniknout.

Michael Rabušic (FC Slovan Liberec)

Reprezentační dres naposledy oblékl před sedmi lety, nyní si však dávné vzpomínky oživí. Jednatřicetiletý útočník Michael Rabušic doplnil improvizačně poskládaný národní tým, jehož vedení muselo v reakci na několik pozitivních testů urychleně jednat. Nominace třebíčského rodáka není vzhledem k jeho podzimním výkonům žádným velkým překvapením. Zkušený kanonýr zatím obnovenou spolupráci s libereckým Slovanem okořenil čtyřmi ligovými brankami, další dva přesné zásahy zaznamenal v rámci bojů o Evropskou ligu. Střelecká smůla, která hráče provázela posledními sezóny, je tak zřejmě definitivně prolomena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *