19/07/2024

Autor: Новикова Юлия – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35914064 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli výsledky úvodních kol české nejvyšší soutěže nevypadají nijak zvlášť příznivě, v Ďolíčku se nejspíš schyluje k lepším časům. Bohemians Praha 1905 má zachránit sázka na kvalitní útočníky.
Autor: Новикова Юлия – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Klokanům se v úvodních kolech nového ročníku tuzemské nejvyšší soutěže příliš nedařilo. Svěřenci trenéra Luďka Klusáčka prohráli dva z dosavadních šesti odehraných zápasů a průběžně tudíž opanují pouze devátou příčku. Hubená, sedmibodová sbírka na lepší umístění v tabulce zkrátka nestačila. Právě zmíněná sedmička je pro současné mužstvo pražských Bohemians opravdu magickým číslem, jelikož zdobí také kolonky vstřelených či inkasovaných branek. Chabou střeleckou produktivitu mohou po skončení další koronavirové přestávky vyléčit především tři kvalitní útočníci, které vám záhy představíme poněkud podrobněji.

Ibrahim Keita

Ačkoli má francouzský útočník Ibrahim Keita teprve čtyřiadvacet let, jeho životopis profesionálního fotbalisty zdobí několik zajímavých štací. Připravoval se například s anglickým Wolverhamptonem, slovenskými Košicemi, řeckou Larisou nebo irským klubem Finn Harps. Šikovného světoběžníka posléze zlákala Česká republika, konkrétně posílil Olympic Praha. Během sezóny 2018/2019 absolvoval úspěšné hostování v Příbrami, od loňského roku už ale patří Bohemians a z hlediska osobních kvalit neustále roste. Na podzim dosud zasáhl do tří soutěžních zápasů a vstřelil jednu branku. Po koronavirové přestávce nepochybně přidá další.

Matěj Pulkrab

Třiadvacetiletý Matěj Pulkrab je odchovancem letenské fotbalové školy. V barvách tamního A týmu ale paradoxně zaznamenal jen minimální množství soutěžních zápasů. Mnohem výraznější stopu zanechal během téměř dvouletého libereckého hostování a poměrně kvalitní práci odvedl také coby hráč Bohemians Praha 1905. Loni nastřílel pět soutěžních branek v osmi ligových zápasech, pak jej bohužel zbrzdila nutnost operace. Rehabilitaci podstoupil na Spartě, jelikož ale mezi stabilní členy hlavního týmu opět nepronikl, zamířil před několika dny zpátky do Ďolíčku. Měl by představovat důležitou páteř klubové produktivity.

Tomáš Necid

Vedení klubu Bohemians Praha 1905 si k datu 12. října připravilo nefalšovanou přestupovou bombu, která vyrazila dech nejednomu fotbalovému fanouškovi. Zpátky do České republiky se oficiálně vrací útočník a reprezentant Tomáš Necid. Překvapivě ovšem neposílí mateřskou Slavii, nýbrž Klokany. Co jej do spárů městského rivala konkrétně vedlo? Údajně krach vysněného zahraničního angažmá způsobený pandemií nového koronaviru, díky čemuž přichází zadarmo jako volný hráč. Poslední dvě sezóny strávil jednatřicetiletý fotbalista v nizozemské Eredivisii, kde kopal za ADO Den Haag. Ještě předtím oblékal dres polského klubu Legia Warszawa, tureckého Bursasporu, ruské Moskvy nebo také řecké Soluni. Zkušeností má tedy na rozdávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *