19/07/2024

Zdroj fotografie: pexels.com

Trh s volnými hráči se na druhé straně Atlantického oceánu otevřel devátého října. Poměrně divokých námluv se zúčastnilo i několik tuzemských hokejistů, přičemž tři z nich už mohou zase klidně spát.
Zdroj fotografie: pexels.com

Trh s volnými hráči na druhé straně Atlantického oceánu oficiálně otevřel brány už devátého října. Poměrně divokých námluv se letos vinou končících smluv zúčastnilo hned několik tuzemských hokejistů, přičemž nových kontraktů se dosud dočkala jen trojice z nich. Koho konkrétně čekají další vystoupení v rámci National Hockey League, se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Dominik Kubalík

Do zámořské hokejové NHL vlétl jako neřízená střela, během osmašedesáti odehraných zápasů posbíral šestačtyřicet kanadských bodů a když došlo na lámání chleba, vedení klubu Chicago Blackhawks bez dlouhého otálení přispěchalo s prodloužením smlouvy o další dva roky. Pětadvacetiletý Dominik Kubalík zažil naprosto zlomovou sezónu, během níž se překvapivě posunul do elitní, indiánské formace a po boku mnohem slavnějších kolegů předváděl vskutku famózní show. Diváky svými vzhlednými kličkami, vystříbenou technikou a střeleckými pokusy častokrát zvednul ze sedaček. Doufejme, že hozené lano nepromrhá.

Radek Faksa

Šestadvacetiletý střední útočník Radek Faksa se v zámořské NHL doposud prezentoval jako extrémně snaživý hokejista, který nevynechá jedinou ofenzivní příležitost a zároveň mu není cizí ani poctivé plnění obranných úkolů. Díky všem těmto skutečnostem se ostatně řadí mezi absolutně nejvytíženější hráče Dallasu. Jelikož mu končila smlouva a případné neprodloužení úspěšné spolupráce by se jednalo téměř zázraku, odchovanec opavského Slezanu s klubem velice brzy podepsal na dalších pět let. Vydělá si tím úctyhodných 16,25 milionů dolarů.

Tomáš Nosek

Osmadvacetiletý Tomáš Nosek je kovaným odchovancem pardubické hokejové školy, avšak roku 2014 odešel do zámoří s cílem proniknout do prestižní National Hockey League. První tři sezóny pendloval mezi Detroitem a jeho farmou, prosadit se nakonec dokázal až v barvách Las Vegas Golden Knights. S klubem roku 2018 pronikl až do velkého finále, Stanley Cup ale bohužel nezískal. Urostlého útočníka a také několikanásobného reprezentanta České republiky si vedení klubu navzdory nepříliš oslnivé produktivitě pojistilo na další rok.

Radko Gudas

Třicetiletý obránce Radko Gudas podruhé v krátkém časovém horizontu mění působiště poté, co s vedením klubu Washington Capitals nevyjednal prodloužení spolupráce. Následně okusil poměrně netradiční roli volného hráče, nikoho však ani na malou vteřinu nenapadlo, že by odchovanec kladenské hokejové školy opustil NHL. Zarputilého beka s bohatými zkušenostmi velice brzy ulovilo vedení Floridy Panthers, kde podepsal smlouvu na tři roky a také 7,5 milionu eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *