15/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha se během čtvrtečního odpoledne postaví proti favorizovanému Leicesteru City FC, který disponuje vskutku kvalitní soupiskou. Jeho nejvýraznější ofenzivní esa vám záhy představíme.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Úřadující šampion české nejvyšší fotbalové soutěže během čtvrtečního podvečera oficiálně vstoupí do další fáze evropských pohárů. Na domácím stadionu přivítá favorizovaný Leicester City FC, který nepochybně využije celou svou vyhlášenou ofenzivní letku. Komu konkrétně musí SK Slavia Praha věnovat speciální pozornost, aby zabránila katastrofě? Na to jsme se zaměřili prostřednictvím následujících řádků.

Youri Tielemans

Liškám se letos na domácí fotbalové scéně opravdu daří. Svěřenci Brendana Rodgerse doposud ovládli čtrnáct prvoligových zápasů a jelikož navrch připojili ještě čtyři remízy, zaujímají momentálně komfortní třetí příčku. Výraznou měrou k tomuto senzačnímu dílčímu úspěchu přispěl třiadvacetiletý belgický záložník Youri Tielemans, který ovlivnil všechny dosavadní duely a stal se základním stavebním kamenem naprosté většiny ofenzivních výpadů. Kovaný odchovanec slavného Anderlechtu zatím zaznamenal pět branek a dvě finální přihrávky, pročež se řadí mezi nejproduktivnější hráče celého týmu. Zahraniční experti jej navíc považují za budoucího kapitána.

James Maddison

Čtyřiadvacetiletý fotbalový záložník James Maddison prošel mládežnickou přípravkou vesměs neznámého klubu Coventry City, odkud se skrze krátkou zastávku v Norwich City dostal až na současnou adresu. Roku 2018 podepsal profesionální smlouvu s vedením Leicesteru, které opačným směrem údajně poslalo zhruba 20 až 25 milionů liber. Několikanásobný juniorský reprezentant se prakticky okamžitě zařadil mezi ofenzivní lídry a vysoké kvality potvrzuje také letos. Zatím si připsal devět branek a pět asistencí.

Harvey Barnes

K nejvýraznějším ofenzivním osobnostem úspěšného prvoligového klubu nepochybně patří i Harvey Barnes. Třiadvacetiletý záložník během posledních tří sezón neustále navyšuje osobní standardy, letos s výrazným předstihem překonal svůj dosavadní bodový limit. Kovaný odchovanec Leicesteru City FC a čerstvý anglický reprezentant zatím nastřílel neskutečných jedenáct soutěžních branek, které doplnil čtyřmi přesnými přihrávkami.

Jamie Vardy

Anglický fotbalový útočník Jamie Vardy dlouhá léta působil jen v nižších domácích soutěžních a žádný velkoklub o něj nejevil zájem. Peklo se nicméně rozpoutalo v momentě, kdy klubu Leicester City FC senzačně pomohl k postupu do elitní Premier League a zanedlouho získal také unikátní mistrovský titul. Sportovní pohádka sheffieldského rodáka mohla bez problémů pokračovat dalšími zajímavými zastávkami, on ale nakonec zůstal věrný Liškám. A dobře udělal. Nejlepší střelec sezóny 2019/2020 si totiž vybojoval statut živoucí klubové legendy a navzdory stoupajícímu věku stále patří mezi klíčové hráče. Letos zatím nastřílel čtrnáct branek napříč všemi soutěžemi, k tomu navíc zkompletoval sedm finálních asistencí. SK Slavia Praha bude mít plné ruce práce, aby jej uhlídala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *