15/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha během nedělního odpoledne přestřílela Karvinou. Dávid Hancko se prostřednictvím klubové televize vyjádřil k herním nedostatkům, rozebral také své opětovné působení na kraji obrany.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha se během nedělního odpoledne představila na domácím stadionu, kde přivítala jedenáctou Karvinou. Fanoušci navzdory propastnému bodovému rozdílu mezi oběma tuzemskými celky sledovali vskutku napínavé utkání plné emocí a krásných branek, které nakonec vyznělo lépe ve prospěch letenských. Pavel Vrba coby čerstvý nástupce odvolaného hlavního trenéra Václava Kotala prostřednictvím klubové televize pochválil ofenzivní sekci, radost mu naopak neučinilo zbytečně vysoké množství inkasovaných branek. Obdobně se k letenskému skóre během posledních dvou ligových zápasů vyjádřil také slovenský fotbalista Dávid Hancko, který po dlouhé době opět nastupuje na pozici krajního beka.

Gólová přestřelka plná překvapivých zvratů a nebezpečných ofenzivních akcí

MFK Karviná během chladného nedělního odpoledne vyrazila vstříc slavnému letenskému stadionu, kde navzdory papírově slabší soupisce odehrála vskutku solidní utkání. Svěřenci zkušeného slovenského kouče Juraje Jarábka se poměrně rychle dostali do vedení, favorizovaného soupeře zaskočil ostřílený útočník Michal Papadopulos. Divácky atraktivní gólovou přestřelku v úvodním dějství nakonec vyhráli domácí, kteří se trefili třikrát, zatímco jejich slezský protivník dokázal skórovat “pouze” dvakrát.

Druhý poločas nabídl neméně zajímavou podívanou, která obsahovala červenou kartu, vyloučení a samozřejmě také další povedené branky. Švédský záložník David Moberg Karlsson nejprve zkompletoval hattrick a poslal svůj tým do ještě výraznějšího vedení, výše zmíněný Papadopulos zas bezprostředně před koncem základní hrací doby korigoval výsledek. AC Sparta Praha nakonec se štěstím uzmula plný počet bodů. Hlavní kouč Pavel Vrba během pozápasového rozhovoru vyzdvihl úctyhodný ofenzivní apetit svých svěřenců, na druhou stranu ovšem kritizoval zbytečné a laciné góly. Souhlasné stanovisko prostřednictvím klubové televize zaujal slovenský defenzivní fotbalista Dávid Hancko.

„Určitě to nebyl obyčejný zápas. O to důležitější je ale konečné vítězství. Samozřejmě stále vidíme hodně prostoru pro zlepšení. Když se budeme vyvarovat laciným inkasovaným gólům, může to ve výsledku skončit 4:0. Tohle je určitě jedna z věcí, na kterou se musíme soustředit během týdne,“ uvedl třiadvacetiletý rodák z Prievidze věci, na nichž je potřeba zapracovat. Stejně jako trenér nicméně zdůraznil také pozitiva. „Na druhou stranu je super, že dokážeme ukázat sílu a dvakrát za sebou zvrátit nepříznivý vývoj utkání na naši stranu. Jedná se o znamení toho, že tým je zdravý. Věřím, že se to bude stávat co nejméně, ale když už se to náhodou stane, doufám, že to znovu takto využijeme.“

Zpátky na kraji obrany si teprve zvykám, říká slovenský reprezentant

Rok zastával funkci středního obránce a odváděl velmi kvalitní výkony, nyní se však přesunul zpátky na pozici krajního beka. Ačkoli se v podstatě jen vrátil ke kořenům, otevřeně přiznává, že pro něj změna herního postavení rozhodně není jednoduchá. „Běžecky je to pochopitelně mnohem těžší, musím si na to trochu zvyknout. Rok jsem na pozici krajního obránce nenastupoval ani během tréninků. Snažím se proto sledovat video a následně analyzovat výkony. Trenéři mi říkají, v jakých správných prostorech mám stát. Snažím se si to oprášit a pomáhat týmu směrem dopředu. Věřím, že mi to tam co nejdříve padne nebo alespoň zaznamenám asistenci a pomohu mužstvu,“ svěřil se Dávid Hancko. „Lépe se asi cítím jako stoper, Spartě ovšem vypomohu na jakékoli pozici a budu se vždy snažit odevzdat maximum.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *