25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Polská nejvyšší fotbalová soutěž se v posledních letech stává útočištěm tuzemských hráčů. Prostřednictvím nadcházejících odstavců zjistíte, kterým se z hlediska individuálních statistik daří nejlépe.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Polská nejvyšší fotbalová soutěž nepochybně dosahuje určitých kvalit, pročež se v posledních letech stává významným útočištěm tuzemských hráčů. Výraznou stopu na území sousedního státu zanechal například reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek, za zmínku ale určitě stojí také olomoucký odchovanec Kamil Vacek, zkušený Michal Papadopulos nebo univerzálně využitelný Adam Hloušek. Zajímá vás spíše přítomnost? Prostřednictvím nadcházejících odstavců zjistíte, komu tamní Ekstraklasa z hlediska individuálních statistik momentálně svědčí nejvíce.

3. místo – Tomáš Petrášek

Na domácí scéně jej kluby dlouhodobě přehlížely. Namísto vytoužené první ligy se pohyboval pouze v nižších soutěžích a dokonce bojoval s nutkáním předčasně ukončit kariéru profesionálního sportovce. Trpělivé čekání mu ale nakonec přineslo úspěch. Český fotbalový obránce Tomáš Petrášek roku 2016 odešel do sousedního Polska, kde akceptoval nabídku třetiligového klubu Raków Częstochowa. Přestože si tehdy většina jeho známých posměšně klepala na čelo, sympatický rodák z Rychnova nad Kněžnou se tím nenechal odradit. A dobře udělal. Byl totiž přímým aktérem senzační postupové mise, která se zastavila až v tamní Ektraklase. Osmadvacetiletý fotbalista s kapitánskou pásku uzmul dva ligové tituly, toho nejvýznamnějšího se však zatím bohužel nedočkal. Loni nastřílel šest branek, letos doposud zaznamenal pouze dvě.

2. místo – Petr Schwarz

Mezi nejproduktivnější české fotbalisty v útrobách polské nejvyšší soutěže zaslouženě pronikl také zkušený spoluhráč výše zmíněného Tomáše Petráška. Devětadvacetiletý záložník Petr Schwarz, který shodou okolností rovněž prošel mládežnickou přípravkou Hradce Králové, během právě probíhající sezóny 2020/2021 nastřílel čtyři branky, které doplnil třemi finálními asistencemi. Díky zajímavým individuálním statistikám z posledních dvou ročníků navíc zákonitě roste i hráčova cena, která aktuálně dosahuje částky 900 tisíc euro.

1. místo – Tomáš Pekhart

O absolutním králi tohoto žebříčku nemůže být sebemenší pochyb. Sušický odchovanec Tomáš Pekhart během dosavadní kariéry absolvoval řadu zajímavých zahraničních štací, úspěchy a slávu mu ovšem zajistila až nynější polská mise. Někdejší opora severočeského Jablonce, řeckých Athén nebo izraelského Hapoelu se letos rozehrála do skvělé formy, což zatím potvrdila sedmnácti přesnými zásahy napříč všemi soutěžemi a navrch jednou gólovou asistencí. Jednatřicetiletý fotbalový útočník byl nedávno dokonce oprávněně vyhlášen nejlepším cizincem polské Ekstraklasy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *