24/06/2024

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42157269 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zlepšení výsledků a herního projevu se bohužel nedostavilo. FC Viktoria Plzeň pokračuje v nevýrazných výkonech a přestože má hlavní trenér Adrián Guľa stále důvěru vedení, trpělivost není neomezená.
Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nepovedený podzim mělo částečně vykompenzovat fotbalové jaro. Očekávané zlepšení výsledků a herního projevu se ale navzdory očividné snaze a určitým personálním obměnám bohužel nedostavilo. FC Viktoria Plzeň pod trenérskou taktovkou moderního slovenského stratéga Adriána Guľy pokračuje v nevýrazných výkonech, v průběžné tabulce tuzemské nejvyšší soutěže zaujímá nepříliš komfortní osmou příčku a celkově ztrácí punc kvalitního mužstva, které mezi soupeři kdysi vzbuzovalo zasloužený respekt. Ačkoli se výše zmíněný lodivod nadále těší důvěře západočeského vedení, jeho trpělivost samozřejmě není neomezená. Pokud brzy nedojde k vytouženému obratu, radikální řez stávajícím realizačním štábem bude představovat jediné možné východisko.

Adolf Šádek sliboval okamžité zlepšení, to se však zatím nedostavilo

„Jsme hrubě nespokojeni a podle toho jsme se k tomu museli i nyní postavit a provést důkladnou analýzu. V roce 2021 musíme vidět úplně jinou Viktorku – kvalitnější, sebevědomější, s větší touhou chtít vše zlomit. Jsem přesvědčený, že je v našich silách vše obrátit a vrátit klub do nejvyšších pater,“ pravil prostřednictvím plzeňského klubového webu generální manažer Adolf Šádek ještě před oficiálním zahájením jarní fáze právě probíhající sezóny. Zkušený funkcionář naprosto otevřeně připustil, že podzimní výsledky rozhodně neodpovídají ambicím ani potenciálu, který někde uvnitř trápícího mužstva tiše dřímá. Dále hovořil o potřebě mnohem aktivněji využívat dravé mládí a šikovné odchovance. Jak řekl, tak se také stalo.

Kabina západočeského fotbalového klubu během uplynulé zimní přestávky doznala několik zásadních změn. Vinou tristních výkonů v první polovině sezóny 2020/2021 došlo k výraznému omlazení kádru. Adrián Guľa pod svá trenérská křídla přizval Pavla Šulce, Lukáše Matějku, Václava Míku a Josefa Koželuha. Dočasně se naopak zbavil stárnoucího krajního beka Radima Řezníka, nepříliš využívaného středního obránce Luďka Pernici a chorvatského záložníka Marko Alvira. Jediné přátelské utkání naznačilo, že tudy možná vede cesta ke zlepšení. Úvodní jarní kola nicméně optimistického fanouška vyvedla z omylu.

Obrovské nasazení se bohužel nepromítá do výsledků

FC Viktoria Plzeň v úvodních zápasech druhého ligového poločasu rozhodně nepředváděla špatný fotbal. Neohroženě se vrhala do zajímavých ofenzivních výpadů, jednotlivé hráče zdobilo vysoké nasazení a herní projev celkově dával smysl. Výsledky však zatím bohužel zůstávají takřka identické s těmi podzimními. Západočeši nejprve uhráli bezbrankovou remízu na půdě tápající Příbrami. Pak sice porazili Pardubice a ostravský Baník, záhy ovšem nestačili libereckému Slovanu.

Nedělní utkání proti sestupovými vodami ohrožené Mladé Boleslavi, jež skončilo nerozhodně, dokonale obnažilo největší bolístku západočeského týmu – extrémně chabou produktivitu. Právě střelecký apetit přitom dlouhá léta patřil k jeho základním charakteristickým rysům. Adrián Guľa zatím odolává narůstajícímu tlaku a nadále se těší důvěře tamního klubového vedení. Trpělivost ale samozřejmě není neomezená, zvláště když si vzpomeneme, kolik vynikajících trenérů v Plzni nepřečkalo mnohem mírnější výkonnostní krize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *