02/03/2024

Polský obchodní řetězec Biedronka, známý svými výhodnými nabídkami a oblíbený mezi českými zákazníky, otevírá novou kapitolu své expanze. Po úspěšném působení v Polsku se nyní tento řetězec vydává za hranice, aby poskytl své služby i na Slovensku. Tento krok představuje významný milník pro Biedronku a otevírá dveře pro další možnou expanzi, včetně českého trhu.

Expanze Biedronky na Slovensko

Biedronka už není jen polským fenoménem. S rostoucím zájmem Čechů o její sortiment a příznivé ceny se nyní tento řetězec rozhodl rozšířit svou působnost na Slovensko. Podle zdrojů z tvnoviny.sk je tato expanze oficiálně potvrzená, a první slovenská pobočka by měla být otevřena již příští rok.

Inovativní představení na slovenském trhu

Biedronka přistupuje k svému rozšíření na Slovensko originálně. V rámci reklamní kampaně spustila akci “slovenský týden” ve svých polských prodejnách. Během této akce nabízí zákazníkům tradiční slovenské produkty, jako jsou korbáčiky, lokše, či brynza, a to za nižší ceny, než jsou tyto výrobky dostupné na Slovensku. Tato akce slouží nejen jako marketingový tah, ale také jako způsob, jak otestovat zájem o slovenské produkty.

Další rozvoj a možnosti expanze

Zatímco konkrétní plány na počet a umístění nových prodejen na Slovensku zůstávají tajemstvím. Očekává se, že první slovenská Biedronka vznikne koncem příštího roku. Tato expanze může být jen začátkem dalšího rozšiřování. Pokud se ukáže jako úspěšná, může Biedronka zamířit i na český trh.

Varšava, Polsko – obchod Biedronka. / Foto: Shutterstock

Proč Slovensko?

Generální ředitel Jeronimo Martins Polska, společnosti, pod kterou Biedronka spadá, Luís Araujo vysvětluje, že volba Slovenska jako prvního zahraničního trhu není náhodná. Důvodem je dlouhodobý zájem Slováků o nákupy v polském pohraničí a podobnost nákupní kultury mezi Slovenskem a Polskem.

Rozšíření portfolia Jeronimo Martins Polska

Jeronimo Martins Polska, která spravuje Biedronku, má již zkušenosti s mezinárodní expanzí. Její síť drogerií Hebe již vstoupila na český trh v online podobě, a plánuje rozšířit svou působnost i do kamenných prodejen v Česku a na Slovensku.

Expanze Biedronky na Slovensko je významným krokem v její strategii růstu. S úspěšným rozšířením na Slovensko by se mohly otevřít dveře pro další možnou expanzi, včetně vstupu na český trh.

Foto: Shutterstock, zdroj: bnn, RetailAnalysis

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x