05/03/2024

Síť čerpacích stanic Shell překvapila trh svým rozhodnutím upřednostnit elektromobilitu před fosilními palivy. Tento krok symbolizuje významný posun v oblasti dopravy a energetiky. Dle zpráv německého magazínu chip.de, Shell plánuje v Německu zcela změnit podobu svých čerpacích stanic.

Čerpací stanice budoucnosti

Shell transformuje své stanice na “centra mobility pro elektrická auta”. Tato centra nabídnou dobíjecí stanice pro elektromobily a tankovací stojany pro nákladní vozidla na bázi bio zkapalněného zemního plynu a vodíku. Tento krok je v souladu s evropským plánem na zákaz nových aut s tradičními spalovacími motory od roku 2035.

Prodej pohonných hmot klesá, elektromobilita roste

V posledních letech dochází k výraznému poklesu prodeje tradičních pohonných hmot. V Německu se prodej snížil o přibližně 8 % od roku 2019, což je důsledkem rostoucího počtu elektromobilů a elektrifikovaných vozidel na silnicích. Přestože veřejné nabíječky v Německu zastávají pouze zhruba 20 % dobíjení elektromobilů, Shell si je vědom potenciálu tohoto trhu.

Konkurence a rozšíření sortimentu

Shell čelí výzvě v podobě konkurence od poskytovatelů elektrické energie, kteří vlastní nejrozsáhlejší síť dobíjecích stanic v Evropě. Jako odpověď na to se Shell snaží rozšířit svůj sortiment, aby přilákal více zákazníků. Tento trend není nový; mnohé čerpací stanice již nabízejí široký výběr potravin a dalšího zboží.

Foto: Shutterstock

Příklad rozšiřující se nabídky

Síť čerpacích stanic Aral, například, spolupracuje s obchodním řetězcem Rewe na rozšíření své nabídky potravin. I když se čerpací stanice zaměřují více na dobíjecí stanice, nezapomínají na poptávku po potravinách a dalších službách. To z nich činí atraktivní místa pro zákazníky, zejména v dobách omezených otevíracích hodin klasických obchodů.

Přechod na elektromobilitu jako symbol adaptace a inovace v dynamickém světě

Shell představuje příklad adaptace a inovace ve světě, který se neustále mění. Tento přechod k elektromobilitě nejenže podporuje udržitelný rozvoj, ale také naznačuje, jak se mohou tradiční průmysly přizpůsobit novým výzvám a potřebám spotřebitelů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Shell, chip.de

Subscribe
Upozornit na

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
jirka
1 měsíc před

Jsem toho názoru že na tom Shellka těžce prodělá ,ta elektromobilita v Česku není tak veliká .Udaje o elektromobilitě jsou tendenčně upraveny.

Zdeněk Hlaváček
1 měsíc před

No jestli to nebude tím, že Shell je zcela nejdražší čerpací pumpou jak na dálnici tak ve městech a skoro nikdo tam nebere. Tak hledají cestu jinak, ale myslím si, že nabíjení bude postaveno cenově podobně a bude to to samé.

Petr
1 měsíc před

Buď je to bouda a nebo se Shell rozhodl zkrachovat ale je mi to jedno… Stejně tankuju jinde Shell je jen předražené nic už delší dobu.

Marek
1 měsíc před

Absolutní nesmysl a propaganda. Elektromobilita roste?? Kde?? Vždyť je zaznamenán obrovský úpadek.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x