Sobota, 10 června
Shadow

Novoroční překvapení. Brněnská Kometa se zbavila trojice zkušených hráčů

Autor: OISV – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zoufalá doba si žádá zoufalá řešení. Po letech hojnosti prochází brněnská Kometa herní i výsledkovou krizí, která se bohužel výrazně podepsala pod jejím nepříliš oslnivým umístěním v průběžné extraligové tabulce. Přestože se moravský celek postupně zlepšuje, momentálně zaujímá pouze devátou příčku. Libor Zábranský coby majitel klubu a hlavní trenér v jedné osobě během posledních dnů jasně prokázal, že mu chladnokrevná rozhodnutí nedělají sebemenší problém. Nekompromisně se zbavil trojice zkušených hokejistů, mezi nimiž figuruje například mistr světa z roku 2010. Jména všech zvučných odpadlíků se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Ondřej Němec

Jak už bylo řečeno v úvodní části, HC Kometa Brno propustila světového šampiona z památného roku 2010. Šestatřicetiletý obránce Ondřej Němec naskočil do šestadvaceti soutěžních zápasů, které okořenil šesti kanadskými body. Protože ani zdaleka nedosahoval svých dřívějších osobních statistik a postupem času ztratil veškerá privilegia, stalo se rozvázání spolupráce jediným rozumným východiskem pro obě strany. Navzdory stoupajícímu věku hodlá odchovanec třebíčského hokeje nadále pokračovat v kariéře, nové angažmá ale zatím ještě pochopitelně nenašel. Uvidíme, kam vítr dlouholetého účastníka KHL a zároveň trojnásobného extraligového mistra nakonec zavane. V úvahu připadá třeba obnovené spojení s Karlovými Vary.

Ralfs Freibergs

Během letní přestupové přestávky jej lákalo hned několik tuzemských klubů, nejzajímavější nabídkou však evidentně šermovala brněnská Kometa. Devětadvacetiletý lotyšský obránce Ralfs Freibergs opustil Zlín, což zpětně pravděpodobně hodnotí jako obrovskou chybu. V barvách tradičního jihomoravského klubu se zahraniční posile vůbec nedařilo. Jelikož spolupráci pozitivně nehodnotil ani Libor Zábranský, na prahu nového roku došlo k předčasnému přerušení smlouvy. Hokejista si momentálně hledá novou práci, údajně chce opustit Českou republiku.

Tomáš Vincour

Vstříc novým výzvám nedobrovolně vyráží také Tomáš Vincour, který během právě probíhající sezóny 2020/2021 zasáhl do pětadvaceti extraligových duelů a posbíral jen devět kanadských bodů. Zkušenému třicetiletému útočníkovi, jehož kariéru ozdobilo dlouholeté působení za oceánem, k setrvání v barvách mateřského klubu nepomohly ani rodinné vazby. Protekce je zkrátka slovem, které Libor Zábranský nezná. Kam někdejší hráč Dallas Stars, Colorado Avalanche, AK Bars Kazaň nebo Sibir Novosibirsk zamíří tentokrát, zůstává tajemstvím. Hovoří se ale například o zájmu Českých Budějovic.

8 Comments

 • Ladislav

  Je to dost pozdní obměna, která měla přijít nejpozdeji před polovinou ligy. Myslím si, že by se mělo vyměnit aspoň 5 – 6 hráčů s nejnižším výkonem. Kometa to bude mít hodně, hodně těžký dostat se aspoň o dvě příčky výše do konce základní skupiny. Snad pomůže i zázrak.

 • Bývalý hokejista ze Zbrojovky

  Protože letošní ročník je divný protože nikdo nepostupuje ani nesestupuje, měl by každý hokejový klub v lize zkoušet především mladé hráče a Kometa jich má vychovaných dost a dost, a ne přibírat do kádru starší ročníky, viz Klepiš a pod. a ne se zbavovat hráčů, kteří na tom nejsou momentálně herně nejlépe, ale i tak jsou pro klub stále ještě určitou perspektivou.

 • fanda

  jak bylo psáno, v letošní sezoně nebude sestupující a myslím, že majitel Zábranský ví, co dělá. zařadil mladé kluky, kteří nemusí hrát pod stresem, jestli jsou první, nebo poslední. A ten rok jim dá velkou praxi. Pokud by se hrálo i o sestup, myslím, že situace v kádru by byla jiná. Uvidíme, co bude za rok.

 • TONAS

  Kometa musí mít ty nejvyšší cíle, historie ji k tomu předurčuje a je jen dobře, že Libor chce v těchto stopách kráčet, není to jen věc Brna, ale celé Jižní Moravy!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *