24/06/2024

"Jakub Voracek" by IDSportsPhoto is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český hokejový útočník Jakub Voráček se na prahu nového ročníku blýskl dvěma gólovými asistencemi, rozruch nicméně vzbudil především kvůli ostré slovní přestřelce s jedním zahraničním novinářem.
“Jakub Voracek” by IDSportsPhoto is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejslavnější hokejová soutěž světa ukončila nezvykle dlouhou přestávku a k nezměrné radosti fanoušků během posledního týdne oficiálně vstoupila do nové sezóny. Vskutku povedenou premiéru zaznamenala Philadelphia Flyers, která jednoznačně ovládla obě dosavadní utkání a zaslouženě proto vévodí průběžné tabulce Východní konference. Český hokejový útočník Jakub Voráček se doposud blýskl dvěma gólovými asistencemi, všeobecný rozruch nicméně vzbudil především kvůli ostré slovní přestřelce s jedním ze zámořských novinářů. Videozáznam incidentu okamžitě zaplavil sociální sítě. Sklízí chválu i kritiku.

Fanouškům vyrazil dech. Jakub Voráček neudržel nervy na uzdě

Philadelphia Flyers prožívá úspěšný start nového zámořského ročníku. Doposud nastoupila ke dvěma soutěžních utkáním proti Pittsburghu, uhrála stejný počet cenných vítězství a zaslouženě proto vévodí průběžné tabulce Východní konference. Přestože z hlediska kanadského bodování zazářil především Travis Konecny, který se čtyřmi přesnými zásahy a jednou gólovou asistencí vládne statistikám celé NHL, mediální pozornost mu nepříliš sportovním způsobem ukradl Jakub Voráček.

Český hokejový útočník se zúčastnil virtuální tiskové konference, kde společně s výše zmíněným kolegou odpovídal na otázky přítomných novinářů. Všechno probíhalo naprosto hladce, dokud se ke slovu nedostal populární sloupkař Mike Sielski. Ten jednatřicetiletému kladenskému odchovanci položil zdánlivě nevinnou otázku, jestli oproti přechozím sezónám vnímá nějaké zásadní rozdíly. Dostalo se mu ovšem velice ostré, vulgární odpovědi. „Nezáleží na tom, co říkám Miku, protože stejně zase napíšeš ty svoje sr*cky,“ pronesl kapitán tuzemského národního týmu.

Voráček se při slovním napadení novináře nechal unést společnou minulostí

Když Jakub Voráček v návalu negativních emocí pronesl tato ostrá slova, vyrazil dech nejednomu přihlížejícímu novináři. Oči zaskočeně valil dokonce i týmový kolega Travis Konecny. Výstup světového šampiona z roku 2010 nicméně zanedlouho napsal další pokračování. „Sezóna je pochopitelně úplně jiný než obvykle. Získali jsme zatím čtyři body v prvních dvou soutěžních duelech…. Ne, neměl jsem ti vůbec odpovídat. Jsi hrozný člověk, ani to vlastně není k smíchu. Další otázka.“

Co přesně ryšavého kanonýra vyvedlo z míry? Zámořská média hovoří o dlouhodobé nevraživosti, která je údajně způsobena řadou negativních komentářů, jimž Mike Sielski prostřednictvím deníku Philadelphia Inquirer vdechl život. Tisková konference ale každopádně není obvykle místem, kde se skládají účty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *