23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nick Kyrgios otevřeně kritizuje účastníky Adria Tour a především Alexandera Zvereva, který porušil dobrovolnou karanténu. Legendární Boris Becker se s ním kvůli tomu na Twitter pustil do křížku.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Kdo by si ještě před pár měsíci pomyslel, že australský profesionální tenista Nick Kyrgios s pověstí bouřliváka bude ostatním kolegům vysvětlovat, jak se mají chovat v časech zdravotnické krize. Od rodáka z Canberry to postupně schytali snad všichni účastníci balkánské Adria Tour, která se vinou laxního přístupu k bezpečnosti stala nefalšovanou koronavirovou líhní. Nejvíce však pověstnému rebelovi leží v žaludku Alexander Zverev. Ten sice pozitivnímu testu naštěstí unikl, i tak se ale zavázal k dobrovolné karanténě, jíž po pár hodinách trestuhodně porušil. Kyrgiosovy trefné poznámky se nelíbily legendárnímu tenisovému veteránovi Borisi Beckerovi, takže se dvojice slavných zástupců daného sportu pustila do vášnivé debaty o tom, co je a není správné. Po nestranného diváka to bylo čtení vskutku záživné.

Nick Kyrgios jakoby prošel změnou osobnosti

Bývaly doby, kdy pětadvacetiletému Nicku Kyrgiosovi nemohli tenisoví fanoušci přijít na jméno. Média totiž pravidelně informovala o jeho četných výstřelcích na kurtech i mimo ně, platil za rebela bez špetky sebereflexe. V časech pandemie nového koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 se však tenistova osobnost změnila k nepoznání. Jindy kontroverzní sportovec poctivě dodržuje všechna bezpečnostní opatření, nabádá veřejnost k odpovědnosti a ostře kritizuje všechny, kdož hazardují se zdravím ostatních. Nejprve se pustil do představitelů organizace ATP, která ohlásila návrat prestižních tenisových turnajů koncem léta. To je podle Australana příliš brzký termín. Následně jeho pozornosti neunikla ani balkánská série exhibičních turnajů pod pořadatelskou taktovkou úřadující světové jedničky.

Adria Tour byla prakticky od počátku odsouzena k záhubě. Hlavní aktéři si totiž stejně jako diváci nedělali těžkou hlavu s dodržováním preventivních odstupů a skupinka elitních sportovců byla navíc zachycena při zběsilém dovádění v nočním klubu koronaviru navzdory. Potíže na sebe nenechaly dlouho čekat. Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Viktor Troicki, sám Novak Djoković a mnoho dalších osob stojících mimo záři reflektorů čekal test s pozitivním výsledkem.

Alexander Zverev, jeden z účastníků turnaje a také Novakův kumpán při tažení rušnými ulicemi Bělehradu, vyvázl překvapivě zdráv. I tak ale na sociálních sítích uvedl, že pro jistotu podstoupí dobrovolnou karanténu po dobu dvou týdnů, aby zákeřný virus neroznesl dál. Bohužel jej několik hodin poté zachytila kamera na dalším alkoholovém večírku, kde o dodržování předešlého tvrzení nemohla být vůbec řeč. Německému tenistovi teď řada lidí nemůže přijít na jméno a mezi jeho nejhlasitější kritiky patří i Nick Kyrgios, který se rozvášnil na Twitteru.

Kyrgios si nebral servítky, Boris Becker kritizoval pomlouvání

“File:Nick Kyrgios (18406072109).jpg” by Tatiana from Moscow, Russia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Tato fotografie je derivátem originálu

Nick Kyrgios označil Zvereva za neskutečného sobce a vyzval jej, aby alespoň dodržoval slova, která za něj do světa vypouští jeho marketingový tým. Na tento vzkaz reagoval legendární Boris Becker, který prý nemá rád krysy, co veřejně pomlouvají ostatní kolegy nebo kolegyně. Australan by si měl dle jeho názoru sám sáhnout do svědomí. V podobném duchu se hádka nesla ještě několik dalších minut a když Becker podruhé použil výraz ‘krysa’, Kyrgios se na oplátku vytasil s tím, že je jeho oponent mnohem hloupější, než si původně myslel. Sice prý uměl hrát tenis, ale očividně není tou nejostřejší tužkou v penále. Internetového sporu si následně všimla řada dalších celebrit a nutno podotknout, že většina z nich se přikláněla na stranu Kyrgiose. Jak to vidíte vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *