25/04/2024
David Pastrňák

"File:David Pastrnak - Boston Bruins.jpg" by Tsyp9 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:David Pastrnak – Boston Bruins.jpg” by Tsyp9 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Z prvních dvou zápasů nové zámořské sezóny odešel bez bodu. Pak se ovšem dravec probudil. David Pastrňák kraluje kanadskému bodování svého týmu a dere se také do popředí produktivity celé soutěže. Zatím je ještě brzy vynášet jakékoli soudy, nicméně pokud bude v nastoleném trendu pokračovat, nejspíš výrazně překoná svůj dosavadní rekord z minulého ročníku.

Úderná formace, které spolupráce svědčí

David Pastrňák se po dvou úvodních kolech NHL posunul do formace k Patricku Bergeronovi a Bradu Marchandovi, což byl s ohledem na statistiky od trenéra Bruce Cassidyho opravdu mistrovský tah. Potvrdil to dosud poslední zápas proti Anaheimu, v němž český kanonýr zazářil čtyřmi přesnými zásahy.

Dohromady už Pastrňák posbíral 10 kanadských bodů za šest branek a čtyři asistence, což jej staví na absolutní vrchol produktivity Bostonu Bruins. Kromě toho se také dostal mezi TOP5 nejproduktivnějších hokejistů celé NHL. Lépe se zatím vedou pouze Draisaitl, McDavid, Laine a Carlson.


Tabulka kanadského bodování NHL

HráčZápasy Branky Asistence Body
1Leon Draisaitl (Edmonton Oilers)65813
2Conor McDavid (Edmonton Oilers) 64812
3Patrik Lane (Winnipeg Jets)73811
4John Carlson (Washington Capitals)72911
5David Pastrňák (Boston Bruins)66410

Pastrňák sklízí obdiv na všech frontách

Boston Bruins je aktuálně na druhém místě Atlantické divize. Na vedoucí Buffalo Sabres navíc ztrácí jen jeden jediný bod. Trenér Bruce Cassidy moc dobře ví, komu za tento úspěch může vděčit. Pastrňák je totiž jediným hokejistou v sestavě Medvědů, kterému se daří sbírat body.

Trenérovi přitakal také Patrick Bergeron, který nastupuje s Pastrňákem v první útočné formaci a donedávna byl posledním hráčem Bruins, jemuž se podařilo nastřílet čtyři branky během jednoho zápasu.

Útok na osobní rekord?

Rodák z Havířova v minulém ročníku NHL nasbíral 81 bodů. Letos by podle odhadů mohl pokořit hranici sta kanadských bodů. Podaří se na tuto metu Pastrňákovi dosáhnout?

Zdroj: NHL.com