15/07/2024

By Werner100359 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63873554 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

By Werner100359 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha se neohroženě dere za vytouženou obhajobou mistrovského titulu. Průběžným prvoligovým statistikám zaslouženě vévodí počtem ukořistěných bodů, nad ostatními kluby nicméně vítězí také střelecky. Svěřenci Jindřicha Trpišovského doposud oslavili dvaačtyřicet přesných zásahů, pod nimiž se výrazně podepsalo několik výjimečných zahraničních fotbalistů. Prostřednictvím nadcházejících řádků jsme pro vás sestavili žebříček nejproduktivnějších cizinců v sešívaném dresu.

4. místo – Petar Musa

Zatímco minulý ročník české nejvyšší fotbalové soutěže okořenil čtrnácti gólovými trefami a zaslouženě tudíž ovládl tabulku prvoligových střelců, během právě probíhající sezóny 2020/2021 mu post ofenzivní jedničky ukradl skvěle hrající Jan Kuchta. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník byl nedobrovolně odstaven na druhou kolej a do hry nastupuje víceméně sporadicky. Navzdory nepravidelné herní praxi ovšem dokázal zaznamenat čtyři ligové branky. Kariéra záhřebského odchovance prochází těžko zkouškou, která může brzy vyústit ve změnu prostředí. Pokud by formou hostování skutečně odešel, coby potenciální zájemce se opětovně nabízí především liberecký Slovan.

3. místo – Peter Olayinka

Když si začátkem loňského května přivodil zlomeninu lýtkové kosti a musel podstoupit náročný operační zákrok, byla to pro Slavii opravdu bolestná ztráta. Nigerijský ofenzivní kouzelník totiž do té doby předváděl perfektní výkony na domácí i evropské scéně, pročež se navíc dostal do hledáčku předních zahraničních klubů. Několikaměsíční rekonvalescence bohužel zapříčinila, že další soutěžní zápasy připojil pětadvacetiletý Peter Olayinka až v rámci nové sezóny. Během třinácti prvoligových duelů zaznamenal pět přesných zásahů a dvě gólové asistence, znovu tedy patří mezi klíčové postavy sešívané družiny.

2. místo – Nicolae Stanciu

Sedmadvacetiletý rumunský záložník Nicolae Stanciu se pod trenérskou taktovkou Jindřicha Trpišovského konečně dostává do formy. Kovaný odchovanec dnes už zaniklého klubu FC Unirea Alba Iulia zaslouženě nastupuje v základní sestavě, důvěru zatím realizačnímu štábu splatil třemi góly a stejným počtem finálních asistencí. Ačkoli se z hlediska osobních statistik jednoznačně řadí mezi sešívanou špičku, pomyslného vrcholu dosáhl jeho mnohem mladší kolega.

1. místo – Abdallah Sima

Zahraničním fotbalistům ve službách klubu SK Slavia Praha jednoznačně vládne Abdallah Sima. Do prostředí velkého fotbalu vlétl devatenáctiletý senegalský univerzál jako nikým neřízená střela a svůj obrovský talent dokázal okamžitě zužitkovat na všech myslitelných frontách. Jedenáct ligových kol ozdobil devíti brankami a dvěma finálními přihrávkami, dalšími třemi úspěšnými pokusy se prezentoval v rámci evropských pohárů. Výjimečného talentu si všímají dokonce i za hranicemi naší země, Slavia během zimní přestávky odrazila několik zvučných zájemců. Odolávat tlaku však samozřejmě nedokáže věčně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *