19/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Přestože Fortuna liga aktuálně disponuje širokou paletou fotbalistů z celého světa, nejpočetnější družina tradičně pochází ze sousedního Slovenska. Záhy vám představíme hráče, kteří stojí nejvíce.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Přestože Fortuna liga disponuje opravdu širokou paletou šikovných hráčů z celého světa, nejpočetnější družina tradičně pochází ze sousedního Slovenska. Tamní fotbalová škola pravidelně zásobuje tuzemské fotbalové kluby a ani v současné době tomu pochopitelně není jinak. Prostřednictvím následujících řádků vám představíme borce, které renomovaný portál transfermarkt.com opatřil nejvyšší cenovkou.

4. místo – Ivan Schranz

Slovenský útočník Ivan Schranz prošel mládežnickou přípravkou bratislavského Interu, první ligové zkušenosti mu nicméně poskytla až konkurenční Petržalka. Dalších pět let strávil v barvách trnavského Spartaku a přestože mezitím krátce hostoval na Spartě, příležitost v české nejvyšší soutěži tenkrát bohužel nedostal. Chybu městského rivala napravila až pražská Dukla, jejíhož příkladu se později drželo českobudějovické Dynamo. Aktuálně kope sedmadvacetiletý ofenzivní šikula za Jablonec a podle renomovaného portálu transfermarkt.com stojí přibližně 500 tisíc euro. Stejnou tržní hodnotou se sice pyšní také plzeňský Miroslav Káčer, jenomže ve prospěch Schranze hovoří vzestupná tendence.

3. místo – Jakub Považanec

Slovenskou stopu v barvách prvoligového Jablonce nepředstavuje pouze Ivan Schranz. Společně s ním se do zeleného dresu pravidelně navléká také záložník Jakub Považanec. Služeb devětadvacetiletého odchovance Bánské Bystrice dříve využívala také Dukla Praha (další zajímavá podobnost s výše zmíněným krajánkem), od roku 2017 už ale zůstává věrný pouze severočeskému mužstvu. Tržní hodnota defenzivního středopolaře se údajně pohybuje kolem 650 tisíc euro, což je v přepočtu na naši měnu asi 17 milionů korun.

2. místo – Lukáš Štětina

Pomalými krůčky míříme vstříc velkému finále. Druhé místo v žebříčku nejdražších slovenských hráčů na české fotbalové scéně obsadil devětadvacetiletý střední obránce Lukáš Štětina, jehož roku 2017 získala AC Sparta Praha. Tipnete si, odkud že to na Letnou zkušený zadák vlastně dorazil? Hádáte správně, dřívějším působištěm odchovance Nitry byla vcelku tradiční Dukla Praha. Defenzivní štít to na nové adrese zpočátku neměl jednoduché. Výkonnostní výkyvy způsobily, že nespokojení fanoušci dlouhodobě volali po hráčově předčasném odchodu. Všechno zlé se ale nakonec v dobré obrátilo. Na jaře Štětina zapadl do základní sestavy a mezi stabilně hrajícími sparťany figuroval i na podzim. Nebýt závažného zranění kolene, které mu během reprezentačního utkání shodou okolností přivodil týmový kolega Bořek Dočkal, pravděpodobně by silnou pozici neztratil. Portál transfermarkt.com jej ohodnotil částkou 800 tisíc euro.

1. místo – Dávid Hancko

Titul nejdražšího slovenského fotbalisty na území České republiky suverénně vyhrává Dávid Hancko. Dvaadvacetiletý obránce pražské Sparty, která jej přibližně v polovině roku 2019 získala formou hostování z italské Fiorentiny, oficiálně stojí kolem 2,5 milionu euro (65,6 milionu korun). Cena zveřejněná serverem transfermarkt.com navíc zdaleka neodpovídá reálným požadavkům hráčova kmenového klubu, který od Sparty koncem letošního léta požadoval takřka trojnásobně vysokou opci. Letenští nabídku pochopitelně neakceptovali, obě strany se ale nakonec dohodly na prodloužené zápůjčce. Co bude dál, si nyní netroufáme odhadnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *