24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Dosavadní zápasy Fortuna ligy jasně naznačily, jaké kluby zabojují o titul a které naopak straší sestup. Stejně závratnou rychlostí se aktuálně tvoří rozdíly v individuálních hráčských statistikách
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zhruba třetina odehraných zápasů české nejvyšší fotbalové soutěže jasně naznačila, jaké kluby se na konci sezóny pravděpodobně poperou o titul šampiona a které naopak reálně ohrožuje potenciální sestup do nižších pater. Stejně závratnou rychlostí se aktuálně tvoří rozdíly v individuálních hráčských statistikách. Ofenzivní ukazatele drtivá většina fanoušků intenzivně sleduje. Jak si ovšem vedou prvoligoví gólmani? Prostřednictvím následujících řádků zjistíte, kdo zatím inkasoval nejvíce branek.

4. místo – Tomáš Grigar

Zlaté období teplického fotbalu je nenávratně fuč. Klub, který kdysi tradičně opanoval přední příčky prvoligové tabulky, se několika posledními sezónami (s výjimkou povedeného ročníku 2016/2017) vyloženě protrápil a ani letošní podzim bohužel nenaznačuje kýženou změnu k lepšímu. Severočeské mužstvo prohrálo sedm zápasů z devíti možných, což stačí pouze na patnáctou příčku. Nepříjemný pocit vyvolávají také individuální statistiky jednotlivých hráčů. Své o tom ví například Tomáš Grigar. Sedmatřicetiletý veterán dosud odehrál sedm zápasů, v nichž inkasoval ohromných patnáct branek. Takovým tempem může teoreticky překonat vlastní rekord z minulého ročníku, kdy kapituloval celkem jednapadesátkrát.

3. místo – Jaroslav Drobný

Právě probíhající sezóna české nejvyšší fotbalové soutěže zkušenostem mezi třemi tyčemi zcela evidentně nepřeje. Bronzová medaile v počtu inkasovaných branek momentálně patří Jaroslavu Drobnému, který za svá záda propustil už sedmnáct střeleckých pokusů během osmi odchytaných zápasů. Jednačtyřicetiletý lídr českobudějovického Dynama to bohužel nemá jednoduché. Přestože hodně balónů zlikviduje včas (zatím si připsal 39 zásahů), děravá obrana mu zejména v úvodních kláním nového ročníku příliš nepomáhala.

2. místo – Martin Melichar

Několik sezón zdárně uniká hrobníkovi z lopaty a navzdory nemastným výkonům obhajuje místo mezi tuzemskou fotbalovou elitou, letos má ovšem suverénně nakročeno k dlouho odkládanému sestupu do nižší soutěže. Pětibodová 1. FK Příbram se momentálně krčí na samotném dně průběžné tabulky, přičemž brzký obrat k lepšímu nečekají ani ty nejoptimističtější fanoušci. Vysoké prohry se pochopitelně propisují také do brankářských statistik. Dvacetiletý Martin Melichar dosud odchytal jen šest ligových zápasů, míč ze sítě ale přes veškerou snahu lovil celkem devatenáctkrát.

1. místo – Vilém Fendrich

Vilém Fendrich je sice odchovancem jablonecké fotbalové školy, posledních pět sezón nicméně hájí barvy veskrze podprůměrné Opavy. Není se tedy čemu divit, že individuální statistiky tohoto strážce svatyně na první pohled působí dosti katastrofálně. Devětadvacetiletý šikula nedokázal zabránit jednadvaceti střeleckým pokusům, dalších dvaatřicet ran ale pohotově zlikvidoval. Mimo slezský klub by si nejspíš vedl podstatně lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *