19/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88143035 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Není žádným překvapením, že si nejdražší hráče Fortuna ligy dělí Slavia, Sparta a plzeňská Viktoria. V tomto článku se dozvíte, jak si z hlediska tržní hodnoty vedou fotbalisté z ostatních klubů.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Karty jsou v české nejvyšší fotbalové soutěži rozdány vcelku jasně. Kluby jako SK Slavia Praha, AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň si tradičně rozeberou nejkvalitnější hráče a ostatním účastníkům Fortuna ligy zbydou jenom oči pro pláč. Nebo snad ne? Prostřednictvím tohoto článku se zaměříme na fotbalisty, kteří aktuálně působí mimo vedoucí trojici a podle renomovaného portálu transfermartk.com mají poměrně vysokou tržní hodnotu.

5. místo – Dominik Janošek (FK Mladá Boleslav)

Dvaadvacetiletý Dominik Janošek je kovaným odchovancem brněnské fotbalové školy a také několikanásobným mládežnickým reprezentantem. Přestože roku 2019 podepsal smlouvu s plzeňskou Viktorií, v barvách tamního A týmu odehrál jen minimum soutěžních zápasů. Jelikož se talentovaný záložník neprosadil pod vedením Pavla Vrby a ani jeho slovenského nástupce Adriána Guľy, čekalo jej s koncem nedávné letní přestávky další hostování. Ačkoli klubu FK Mladá Boleslav nepomáhá pravidelně, těšit se může alespoň z odhadované tržní hodnoty ve výši 850 tisíc euro.

4. místo – Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav)

Těžko hledat důvody, proč jméno osmadvacetiletého záložníka Lukáše Budínského na přestupovém trhu příliš netáhne. Poslední čtyři roky se totiž těší vysoké střelecké produktivitě. Prvoligové Karviné pomohl celkem třiačtyřiceti přesnými zásahy. Loňskou sezónu v Mladé Boleslavi zase okořenil třinácti brankami. Nedávno si díky koronavirové nákaze uvnitř původně nominovaného národního týmu dokonce vyzkoušel reprezentační dres. Odchovanec pražské Slavie hraje v životní formě, takže je překvapivé, že podle portálu transfermarkt.com stále stojí jen 900 tisíc euro.

3. místo – Aleksei Tatayev (FK Mladá Boleslav)

FK Mladá Boleslav se do našeho žebříčku probojovala i potřetí. Nyní tak učinila zásluhou jednadvacetiletého ruského obránce, který stejně jako vynikající Nikolaj Komličenko pochází z Krasnodaru. Několikanásobný mládežnický reprezentant se v české fotbalové lize perfektně zabydlel a přestože mezi stabilní členy základní sestavy vyloženě nepatří, když nastoupí na hřiště, pokaždé odvede kvalitní práci. Navíc by se dal také výhodně zpeněžit, jeho cena se aktuálně pohybuje na hranici jednoho milionu euro.

2. místo – Patrizio Stronati (FC Baník Ostrava)

Přestože díky otci disponuje italským občanstvím, už jako malý chlapec se rozhodl reprezentovat Českou republiku. S fotbalem začal Patrizio Stronati koketovat v Hlučíně, odtud se pak skrze Brno a Karvinou dostal až do ostravského Baníku. Po dvou letech si vyzkoušel své první a zároveň jediné zahraniční angažmá. V barvách FK Austria Wien odehrál jen velmi málo soutěžních zápasů a proto se následně vrátil domů. Nejprve hostoval v Mladé Boleslavi, od roku 2018 už je ale znovu právoplatným hráčem Ostravy a patří mezi její klíčové postavy. Pyšní se též tržní hodnotou ve výši jednoho milionu euro.

1. místo – Jan Matoušek (FC Slovan Liberec)

Jdeme do finále. Absolutním vítězem našeho žebříčku se stává Jan Matoušek. Dvaadvacetiletý záložník absolvoval příbramskou fotbalovou školu, načež pronikl i do hlavního mužstva. Jeden jediný ročník stačil k tomu, aby si získal pozornost tuzemských velkoklubů. Nakonec ho ulovila pražská Slavia, v jejíž barvách ale zatím odehrál jen pár ostrých zápasů. Většinu času strávil na hostování, loni hájil barvy Jablonce a aktuálně kope za FC Slovan Liberec. Případný zájemce o jeho služby se musí vytasit minimálně s částkou 1,30 milionu eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *