15/07/2024

By David Sedlecký - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30077830 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V zápase proti úřadujícímu mistrovi české nejvyšší soutěže sahal FC Baník Ostrava po obrovské senzaci. Nedokázal ovšem proměnit vyložené šance. Výjimečně bezzubá Slavia Praha využila spornou penaltu.
By David Sedlecký – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V zápase proti úřadujícímu mistrovi české nejvyšší soutěže sahal FC Baník Ostrava po obrovské senzaci. Od samého počátku měl výrazně navrch, hrál zodpovědně směrem dozadu a vytvořil si také několik zajímavých příležitostí, které ovšem nedokázal spolehlivě zakončit. Výjimečně bezzubá SK Slavia Praha se v útrobách ostravského stadionu pořádně zapotila, navzdory výše zmíněným nedostatkům však nakonec odjížděla jako vítěz. Rozhodla sporná penalta.

Jednoznačný favorit se ligovým utkáním pořádně protrápil

SK Slavia Praha si po zpackaném předkole Ligy mistrů toužila spravit chuť i reputaci, k čemuž využila zápas šestého kola domácí nejvyšší soutěže proti ostravskému Baníku. Úmysly se ale jaksi minuly účinkem. Přestože na hřiště vstupovala v roli zcela jednoznačného favorita, od samého počátku tahala za kratší konec provazu. Domácí fotbalisté si vytvořili minimálně pět zajímavých příležitostí, jimiž marně koketovali se zaslouženou odměnu v podobě vstřelené branky. Hosté se vůbec nemohli dostat do tempa, jakoby jejich obvyklý herní projev narušila právě výše zmíněná porážka v kombinaci s odchodem krajního obránce Vladimíra Coufala.

Poměry sil na hrací ploše nijak výrazně nezměnilo ani dějství druhé. Svěřenci Luboše Kozla nadále pokračovali v obléhání soupeřovy svatyně, hostujícího gólmana Ondřeje Koláře zásobovali nezvykle vysokým množstvím střeleckých pokusů. Pak ale nastala chvíle, která zásadním způsobem ovlivnila výsledek zápasu a zároveň poskytla důvod k vášnivým internetovým diskuzím. Pražané totiž vyhráli zásluhou sporného pokutového kopu.

Penaltě přecházel chybný verdikt hlavního rozhodčího

Ostravský záložník Martin Fillo kontroloval balón na soupeřově polovině hřiště, chtěl pro své mužstvo vybojovat rohový kop. Hlavní sudí však překvapivě nařídil odkop od branky, což domácí hráče pořádně rozhodilo. Ondřej Kolář využil nepřehledné situace a rozehrál směrem ke Stanislavu Teclovi, který si to osamoceně pelášil k brance Jana Laštůvky. Zkušený gólman si v souboji jeden na jednoho údajně počínal nedovoleně, díky čemuž hosté kopali penaltu. Nicolae Stanciu zanedlouho otevřel skóre zápasu. Baníkovci se průběžným výsledkem nenechali vyvést z míry, v závěru měli několik možností vyrovnat. Žádný pokus však mezi tři tyče nakonec neprocedili.

FC Baník Ostrava si na průběžný účet připsal další prohru, tentokrát ale fanoušci neviní tým jako takový. Mnohem častěji se opírají o výkon rozhodčího, který dle jejich názoru výrazně ovlivnil výsledek. Ani trenér Luboš Kozel po zápase neskrýval obrovské zklamání. „Porážka mrzí vždy a dnes o to víc, když cítíte, že i bod pro vás byl málo, a nakonec nemáte žádný,“ pronesl zasmušile. „Slavia kromě tyčky na začátku druhé půle a kromě penalty jinou šanci neměla. My musíme dát gól, aby ten výkon byl i zhodnocený.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *