Pondělí, 29 května
Shadow

Baník sahal po senzaci, v jeho neprospěch však rozhodla sporná penalta

By David Sedlecký – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V zápase proti úřadujícímu mistrovi české nejvyšší soutěže sahal FC Baník Ostrava po obrovské senzaci. Od samého počátku měl výrazně navrch, hrál zodpovědně směrem dozadu a vytvořil si také několik zajímavých příležitostí, které ovšem nedokázal spolehlivě zakončit. Výjimečně bezzubá SK Slavia Praha se v útrobách ostravského stadionu pořádně zapotila, navzdory výše zmíněným nedostatkům však nakonec odjížděla jako vítěz. Rozhodla sporná penalta.

Jednoznačný favorit se ligovým utkáním pořádně protrápil

SK Slavia Praha si po zpackaném předkole Ligy mistrů toužila spravit chuť i reputaci, k čemuž využila zápas šestého kola domácí nejvyšší soutěže proti ostravskému Baníku. Úmysly se ale jaksi minuly účinkem. Přestože na hřiště vstupovala v roli zcela jednoznačného favorita, od samého počátku tahala za kratší konec provazu. Domácí fotbalisté si vytvořili minimálně pět zajímavých příležitostí, jimiž marně koketovali se zaslouženou odměnu v podobě vstřelené branky. Hosté se vůbec nemohli dostat do tempa, jakoby jejich obvyklý herní projev narušila právě výše zmíněná porážka v kombinaci s odchodem krajního obránce Vladimíra Coufala.

Poměry sil na hrací ploše nijak výrazně nezměnilo ani dějství druhé. Svěřenci Luboše Kozla nadále pokračovali v obléhání soupeřovy svatyně, hostujícího gólmana Ondřeje Koláře zásobovali nezvykle vysokým množstvím střeleckých pokusů. Pak ale nastala chvíle, která zásadním způsobem ovlivnila výsledek zápasu a zároveň poskytla důvod k vášnivým internetovým diskuzím. Pražané totiž vyhráli zásluhou sporného pokutového kopu.

Penaltě přecházel chybný verdikt hlavního rozhodčího

Ostravský záložník Martin Fillo kontroloval balón na soupeřově polovině hřiště, chtěl pro své mužstvo vybojovat rohový kop. Hlavní sudí však překvapivě nařídil odkop od branky, což domácí hráče pořádně rozhodilo. Ondřej Kolář využil nepřehledné situace a rozehrál směrem ke Stanislavu Teclovi, který si to osamoceně pelášil k brance Jana Laštůvky. Zkušený gólman si v souboji jeden na jednoho údajně počínal nedovoleně, díky čemuž hosté kopali penaltu. Nicolae Stanciu zanedlouho otevřel skóre zápasu. Baníkovci se průběžným výsledkem nenechali vyvést z míry, v závěru měli několik možností vyrovnat. Žádný pokus však mezi tři tyče nakonec neprocedili.

FC Baník Ostrava si na průběžný účet připsal další prohru, tentokrát ale fanoušci neviní tým jako takový. Mnohem častěji se opírají o výkon rozhodčího, který dle jejich názoru výrazně ovlivnil výsledek. Ani trenér Luboš Kozel po zápase neskrýval obrovské zklamání. „Porážka mrzí vždy a dnes o to víc, když cítíte, že i bod pro vás byl málo, a nakonec nemáte žádný,“ pronesl zasmušile. „Slavia kromě tyčky na začátku druhé půle a kromě penalty jinou šanci neměla. My musíme dát gól, aby ten výkon byl i zhodnocený.“

6 Comments

 • udolak

  Letos to není poprvé, co je soupeř Slavie poškozen. Jak to, že zápas Slavie píská Pražák a velký slávista Hrubeš???? Baník nemusím, ale tady by měl podat stížnost!!

 • Objektivista

  Já si myslím, že víc pískají rozhodčí pro Spartu a Plzeň. Roh to vůbec nebyl jednoznačný. Proč hráči Baníku nehráli když rozhodčí ukazoval, že se bude kopat od branky Slavie ? Byli líní se vracet. Jestli tam byla též na roh tak velice nepatrná, ale absolutně nelze souhlasit s tím, že Fillo chtěl pro Baník vybojovat roh. Fillo měl navíc dostat druhou žlutou kartu a jít ven!!! Rozhodčí z Prahy mu však jen domlouval. Kdyby pískal pro Slavii tak ho mohl bez problémů vyloučit! !!!

 • Objektivista

  Já si myslím, že víc pískají rozhodčí pro Spartu a Plzeň. Roh to vůbec nebyl jednoznačný. Proč hráči Baníku nehráli když rozhodčí ukazoval, že se bude kopat od branky Slavie ? Byli líní se vracet. Jestli tam byla též na roh tak velice nepatrná, ale absolutně nelze souhlasit s tím, že Fillo chtěl pro Baník vybojovat roh. Fillo měl navíc dostat druhou žlutou kartu a jít ven!!! Rozhodčí z Prahy mu však jen domlouval. Kdyby pískal pro Slavii tak ho mohl bez problémů vyloučit! !!!

 • Petr Majevský

  Stížnosti jsou k ničemu.Každý rozhodčí už od okresu patří do něčí stáje a musí jednat podle nařízení ze shora.Objektivista je fanda Slavie a podle toho píše.Jen není nutné to psát dvakrát.Ani komise rozhodčích nemá na pískání vliv,ten je zcela mimo fotbal.Kdo za tím stojí je všeobecně známo.Nakonec ve fotbalu se točily vždy realativně velké peníze a dnes je to jen velký byznys.Fotbal i hokej se hraje pro diváky,jak tvrdí ti okolo.Jenže je divák vůbec nezajímá,ten je jen jakási vnucená doprovodná kulisa.Vždyť se dá hrát i bez diváků!Je to obchod zúčastněných.Pro průměrného fotbalistu je naprosto nezajímavé hrát za 70 000.-Kč.Kvůli tomu by ani nevstával.

 • klokan

  Kdyby,kdyby.Roh to byl jednoznačně,protože Baníkovec balon nechával dojít naroh.Ale pravdou je,že kdyby Baník ze čtyř 100% šancí jednu proměnil,tak to dopadlo jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *