23/05/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Soupiska klubu AC Sparta Praha prošla během letní přestupové pauzy zásadními změnami. Mnoho hráčů odešlo a podle zákulisních zdrojů ještě odejde. V těchto případech je přestup na spadnutí.
Zdroj fotografie: Pexels.com

AC Sparta Praha se během letního přestupového období uchýlila k poměrně radikálním změnám a podle zákulisních zdrojů navíc ještě není zdaleka u konce. S tradičním českým klubem už se rozloučili například Guélor Kanga, Tal Ben Chaim, Martin Frýdek nebo Semih Kaya. Toto jsou jména hráčů, jejichž odchod je údajně také spadnutí.

Benjamin Tetteh

Budoucnost nesmírně talentovaného Benjamina Tetteha, který však na Spartě dosud nevyužil potenciál ani z poloviny, byla hodně nahnutá už během nedávné zimní pauzy. Vedení letenského klubu si třiadvacetiletého útočníka nakonec ponechalo, ačkoli kolem něj kroužilo několik zahraničních zájemců. Nyní však spekulace o jeho případném odchodu znovu ožívají. Pod vedením Václava Kotala nastupuje ghanský fotbalista jen velmi vzácně. Nyní je dokonce považován za “údernou čtyřku”, takže má zpátky do základní sestavy poměrně daleko. Nabízí se proto logická otázka, proč si nehrajícího člena kádru zbytečně vydržovat. Jak už některá tuzemská média informovala, zájem o Tetteha projevil například turecký Malatyaspor. Pokud jednání zklamou, další v řadě prý stojí španělská Mallorca.

Srdjan Plavšić

Srbský fotbalový záložník Srdjan Plavšić je hráčem Sparty již od roku 2017. Za tu dobu stihl odehrát sedmapadesát ligových zápasů a připsat si dvanáct bodů. Z hlediska herní vytíženosti však čtyřiadvacetiletý fotbalista určitě není spokojený. Loni dosáhl svého osobního maxima, když dostal šanci ve dvaceti kolech. Na podzim zatím nedostal příležitost ani jedinkrát, což o jeho budoucnosti leccos naznačuje. Odchovanec klubu Vojvodina Novy Sad dojíždí na obrovskou konkurenci, spekuluje se o jeho návratu do rodné vlasti. Čistě teoreticky by se mohl připojit k celku FK Crvena zvezda, kde od konce léta působí Guélor Kanga. Dále se pak nabízí také opětovné spojení se Spartakem Subotica.

Florin Nita

Když vedení pražské Sparty dotáhlo přestup Dominika Holce a výrazně tak rozšířilo seznam dostupných strážců svatyně, rumunský brankář Florin Nita byl podle mnoha fanoušků horkým kandidátem na odstřel. Do soutěžních zápasů už předtím naskakoval spíše sporadicky a většinu času jen hlídal záda klubové jedničce Milanu Hečovi. S rolí brankářské trojky by se fotbalista jeho zkušeností a kvalit určitě nesmířil, proto jej média spojovala s návratem do rodné země. Ačkoli úvodní zápasy nového ročníku naznačují, že pozice třiatřicetiletého odchovance Bukurešti zůstává neměnná, v následujících týdnech ještě může dojít ke změně.

Matěj Polidar

Teprve dvacetiletý Matěj Polidar je kovaným odchovancem Příbrami, ze které se minulý rok přesunul po křídla klubu AC Sparta Praha. Tam však zatím neodehrál ani jeden soutěžní zápas. Zatímco na jaře ještě hostoval v mateřském prostředí, nyní svou šanci vyhlíží z letenské lavičky. Ofenzivní záložník jeho kvalit potřebuje pravidelně hrát a sbírat zkušenosti, proto jej sportovní ředitel Tomáš Rosický možná uvolní na další hostování. Zda to ale bude opět v Příbrami, zatím není jasné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *