09/12/2023
Xavi Barcelona

"Xavi Hernandez" od Doha Stadium Plus je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalová Barcelona musí vyhrávat trofeje a pokud z tohoto hlediska nenaplní všeobecná očekávání, důsledky ponese současný kormidelník Xavi Hernández.

Barcelona musí vyhrávat tituly a pokud z tohoto hlediska nenaplní očekávání, důsledky ponese současný manažer. Xavi Hernández v průběhu středeční tiskové konference zodpovídal pikantní dotazy ohledně vlastní budoucnosti. Situaci zhodnotil poměrně realisticky.

Fotbalová Barcelona prochází mimořádně složitým obdobím. Třebaže vyhnala strašáka bezprostředního finančního kolapsu a zároveň masivními investicemi pořádně vyšperkovala hráčskou soupisku, důležitý začátek sezóny bohužel nezvládla. Pokažením víkendového El Clásica darovala madridskému rivalovi tříbodový náskok, v Lize mistrů kvůli dvěma porážkám a remíze pravděpodobně nepřekročí hranici základní skupiny.

Co na tom, že ostatní soutěžní zápasy v podání „Blaugranas“ dopadly výrazně lépe. Klub výnosy z milionářské soutěže opravdu potřeboval a nyní mu zákonitě budou chybět. Rostoucí napětí pochopitelně vnímá také barcelonský lodivod Xavi Hernández, který během středeční tiskové konference zodpovídal dotazy ohledně vlastní budoucnosti. A nehledal žádné výmluvy.

„Je to fotbal. Nedivil bych se, kdybych byl vyhozen,“ začal bývalý fotbalista, jehož vyjádření následně publikovala většina zahraničních deníků včetně španělského AS. „Nyní musíme pokračovat a čelit realitě. Zůstávám pozitivní, ale nebudu vám lhát, Barcelona je o vyhrávání a získávání trofejí.“

„Mezi úspěchem a neúspěchem existuje tenká hranice. Jsou to malé detaily, takže musíme udělat víc,“ pokračoval brilantní záložník ve výslužbě, který ještě rozhodně neskládá zbraně. „Nepřestanu se snažit. Nic mě nezastaví. Budu tvrdě pracovat a dám do toho všechno. Budu tvrdě pracovat, abych hráčům ukázal, že naším cílem je stále vyhrávání trofejí.“

„Všichni mě povzbuzují. Mám mobil, který vypadá, jako by mi zemřel příbuzný. Pokud to nezvládnu, bude to mít následky, ale zatím jsem klidný. Myslím, že máme kvalitní tým, který může vyhrávat tituly. Pokud to nedokážeme, možná to zvládne nový trenér. Nechci hledat výmluvy,“ uzavřel sympatický manažer. Dokáže hrozící pohárové zklamání a nedělní porážku na Santiago Bernabéu částečně vykompenzovat skalpem Villarrealu?