13/06/2024
Anfield Liverpool

"Anfield" od Iván PC je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dramatické střetnutí nesmiřitelných rivalů, ale též vandalismus fanoušků, nevkusné skandování a házení kovových předmětů směrem k trenérovi hostujícího mužstva.
Anfield Liverpool
Anfield” od Iván PC je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zajímavé gólové příležitosti, mimořádné výkony, ale také kritika rozhodčích, (správně) odvolaná branka, vyloučení domácího manažera, vandalismus, nevkusné chorály a házení kovových předmětů směrem k trenérovi hostujícího mužstva. Atraktivní střetnutí Liverpoolu a Citizens (1:0) na obou stranách zanechalo hořkou pachuť.

Liverpool během nedělního fotbalového odpoledne přivítal Manchester City. Střetnutí každoročních titulových uchazečů nabídlo vskutku zajímavou podívanou, kterou jediným zásahem v 76. minutě rozhodl probuzený kanonýr Mohamed Salah. Celkové vnímání tohoto dramatického zápasu ovšem pokazilo několik kontroverzních událostí.

Kritiku sklidila například přílišná benevolence hlavního rozhodčího Anthonyho Taylora, který ve snaze nenarušovat plynulost utkání přehlížel nedovolené zákroky. Hostující fanoušky pořádně rozezlila taktéž odvolaná branka Phila Fodena, které nicméně předcházel viditelný faul Erlinga Haalanda.

Závěr utkání doprovázela napnutá atmosféra. Červenou kartu vinou divokých protestů čtyři minuty před koncem základní hrací doby inkasoval manažer domácích Jürgen Klopp. Nepříjemný zážitek si domů odvezl také lodivod Citizens, kterého se diváci pokoušeli zasáhnout mincemi. „Snažili se házet mince a další předměty, ale nedotklo se mě to. Příště možná budou mířit lépe,“ uvedl během tradičního pozápasového rozhovoru.

Liverpool chování fanoušků kategoricky odsoudil, slíbil brzké dopadení pachatelů a naznačil vysoké tresty. „Toto je naprosto nepřijatelné chování vymykající se standardům, které na Anfieldu očekáváme. Incident bude vyšetřen pomocí CCTV a ti, kteří budou shledáni vinnými, budou potrestáni. Hrozí jim doživotní zákaz vstupu na tento stadion nebo zákaz fotbalu,“ uvedl klub prostřednictvím svého tiskového mluvčího, o čemž informoval například server Football365.

Trestu pravděpodobně neuniknou ani příznivci hostí. Ti se pro změnu dopustili vandalismu a skandování odporných chorálů, jimiž naráželi na tragické události v Hillsborough a Heysel. „Jsme hluboce zklamáni, že jsme ze sektoru hostí slyšeli odporné skandování týkající se tragických událostí na fotbalových stadionech. Také vestibul v této části stadionu byl poničen graffiti podobného charakteru,“ prohlásili „Reds“ na oficiálním klubovém webu.

„Víme, jaký dopad má takové chování na rodiny, přeživší a všechny, kdo jsou s takovými katastrofami spojeni. Spolupracujeme s příslušnými úřady a budeme také spolupracovat s Manchesterem City. Uděláme všechno, co je v našich silách, abychom zajistili, že tyto pokřiky budou z fotbalu nadobro vymýceny,“ dodal klub.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *