22/05/2024
Cristiano Ronaldo

"File:Shahter-Reak M 2015 (18).jpg" od Дмитрий Журавель je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Předčasné opuštění lavičky nezůstalo bez následků. Cristiano Ronaldo vynechá sobotní utkání proti Chelsea. Co následně potrestaný fotbalista vzkázal fanouškům?

Předčasné opuštění lavičky nezůstalo bez následků. Manchester United prostřednictvím oficiálního klubového serveru vynesl nekompromisní rozsudek. Cristiano Ronaldo vynechá sobotní ligové utkání proti Chelsea. Potrestaný fotbalista události vzápětí komentoval na svém Instagramu. Co vzkázal fanouškům?

Manchester United během středečního večera zaslouženě pokořil londýnský Tottenham. Vítězné oslavy bohužel částečně pokazilo nepatřičné chování Cristiana Ronalda. Sedmatřicetiletý fotbalista zahříval lavičku náhradníků a protože nedostal možnost jakkoliv ovlivnit výsledek, domácí kolbiště s nasupeným výrazem opouštěl předčasně.

Frustraci takovým způsobem nedemonstroval poprvé, obdobně dopadlo přípravné utkání se španělským Vallecanem. Nizozemský manažer Erik ten Hag počínání celebrity světového formátu okamžitě zkritizoval, avšak žádná konkrétní vendeta tenkrát nepřišla. Podruhé již stárnoucímu zakončovateli odpověděl nekompromisně, hříšníkovi podle oficiálního klubového serveru zapověděl víkendovou bitvu proti Chelsea.

Suspendovaný míčový kouzelník následně vydal upřímné prohlášení. „Celou svou kariéru se snažím žít a hrát s respektem vůči spoluhráčům, protivníkům a trenérům. To se nezměnilo. Já se nezměnil. Jsem stejný člověk a stejný profesionál, kterým jsem byl v posledních 20 letech. Respekt hrál vždycky důležitou roli v mém rozhodovacím procesu,“ napsala legenda prostřednictvím Instagramu.

„Začínal jsem velmi mladý, vždycky pro mě bylo důležité následovat příkladu starších a zkušenějších hráčů. Sám jsem se tudíž později snažil jít příkladem mladíkům vyrůstajícím v týmech, které jsem reprezentoval. Bohužel to není možné vždy, někdy nám síla okamžiku nedovolí ukázat to nejlepší,“ pokračoval bývalý hráč lisabonského Sportingu, madridského Realu nebo turínského Juventusu.

„Právě teď cítím, že musím v Carringtonu nadále tvrdě pracovat, podporovat spoluhráče a být připravený na všechno v jakémkoli zápase. Podlehnout tlaku nepřichází v úvahu. Nikdy to tak nebylo. Tohle je Manchester United, musíme být jednotní. Brzy budeme zase spolu,“ uzavřel potrestaný Ronaldo.