Sobota, 10 června
Shadow

Muselo to přijít. Po zpackaném podzimu hlásí FC Viktoria Plzeň první odchody

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Katastrofální podzim donutil čelní představitele klubu FC Viktoria Plzeň pořádně zamíchat se soupiskou. Tradičního účastníka české nejvyšší fotbalové soutěže během právě probíhající zimní přestávky zatím opustili čtyři fotbalisté, další personální změny se nicméně ještě před rozjezdem jarního zápasového kolotoče dají očekávat. Kdo konkrétně započne další fázi Fortuna liga na nové adrese, zjistíte hned záhy.

Šimon Gabriel

Přestože podzimní fázi tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže trávil hostováním v barvách mladoboleslavského klubu a četné plzeňské blamáže tudíž sledoval ze zdánlivě dostatečné vzdálenosti, paradoxně se během zimní přípravy rozloučil jako první. Devatenáctiletého obránce Šimona Gabriela, který prošel mládežnickou přípravkou pražské Sparty, čeká další dočasné angažmá. Začátkem nového roku se stal posilou tápajících Teplic.

Marko Alvir

Marko Alvir, který kdysi absolvoval mládežnickou přípravku slavného Atlética Madrid, se ve Štruncových sadech příliš neosvědčil. Šestadvacetiletý chorvatský útočník během fotbalového podzimu ovlivnil celkem devět ligových zápasů, většinou ovšem nastupoval až na posledních několik minut. Kariéru profesionálního sportovce se záhřebský rodák pokusí nastartovat v barvách českobudějovického Dynama, kde bude hostovat do konce sezóny 2020/2021.

Luděk Pernica

Západočeské mužstvo kvůli obrovské konkurenci a nedostatku herní praxe opouští také zkušený obránce Luděk Pernica. Třicetiletý odchovanec brněnské fotbalové školy se podle oficiálních zdrojů vydává vstříc svému mateřskému prostředí, které jej nepochybně vítá s otevřenou náručí. Zbrojovka během fotbalového podzimu coby nováček Fortuna ligy uhrála pouhých devět bodů, zaslouženě proto čelí rozbouřeným sestupovým vodám. Někdejší opora jablonecké defenzivní linie podává pomocnou ruku formou hostování.

Radim Řezník

Dlouhé roky patřil mezi základní stavební kameny klubu FC Viktoria Plzeň, výrazně přispěl ke čtyřem mistrovským titulům a několika úspěšným tažením napříč evropskými poháry. Ničím nenarušená spolupráce jednatřicetiletého fotbalového obránce Radima Řezníka a západočeského mužstva by během nadcházejícího léta oslavila první kulatiny, dosažení úctyhodné mety nicméně zabránil nynější přesun do služeb konkurenční Mladé Boleslavi. Odchovance ostravského Baníku tak čekají náročné boje o záchranu prvoligové příslušnosti.

7 Comments

 • TONAS

  Pro Luďka je to vysvobození, zájem o něj ze strany Plzně nechápu, když posléze udělali na letišti 🙂 Brabce a vůbec se prakticky nedostal do sestavy, když ano tak i přesto nezklamal, v pohárech dával dokonce jako zadák branky… V Brně bude posila a určitě předvede, že je kvalitním ligovým hráčem, který si zaslouží pozornost.

 • Skuhry

  Co je plzeň neplatěj se rozhodčí nejsou penalty ani body. A ANI PENIZE NEBUDOU KONEC POHARÚ ATD.PANE ŠÁDEK TO JE ZIVOT.?????

 • infin

  Takovy komentar napise nekdo kdo vi o fotbale asi to ze se hraje na goly.O fodbale vis h…. nemas ani poneti kolik to stoji financi.Sehnat na sezonu + – 100 milionu je sranda chytraku.Karel

 • Fojtík Josef

  Ti mladí svým výkonem zatím nepřesvědčili,ale na to si budou muset fandové zvyknout .Budou muset i nadále říkat (již skoro rok),že si to sedne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *