19/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zatímco anglické nemocnice kolabují pod náporem nových pacientů, nejslavnější fotbalová soutěž světa nadále pokračuje. Slavný trenér Steve Bruce prohlásil, že přehlížet nebezpečí není morálně správné.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zatímco britská zdravotnická zařízení kolabují pod náporem nových covidových pacientů a čelní představitelé země nabádají obyvatelstvo, aby dodržovalo přísná bezpečnostní pravidla vedoucí k záchraně lidských životů, nejslavnější fotbalová soutěž světa nadále pokračuje podle předem stanoveného harmonogramu. Zhoršující se pandemická situace nicméně způsobila, že názory hlavních aktérů nejsou jednotné. Nejprve se vůči rizikovému pokračování anglické Premier League vymezil zkušený manažer Sam Allardyce. Jak poznamenal deník The Guardian, k obdobnému názoru se nyní přiklonil také legendární Steve Bruce, který vědomé přehlížení nebezpečí považuje za nemorální.

Zdraví je přednější. Zkušení fotbaloví trenéři neskrývají jisté obavy

Pozastavit či nepozastavit sezónu, to je oč tu běží. V posledních týdnech čelí Velká Británie masivnímu náporu nových covidových pacientů, což tamní odborníci přičítají výrazně infekčnější mutaci. Vyhlášení dalšího přísného lockdownu bylo jen otázkou času. Zatímco premiér Boris Johnson vyzývá všechny občany k odpovědnému přístupu a dodržování zavedených bezpečnostních pravidel, nejslavnější fotbalová soutěž světa bude alespoň prozatím pokračovat podle předem stanoveného harmonogramu. Rozhodnutí má pochopitelně své zastánce i hlasité odpůrce.

Mezi prvními se vůči rizikovému pokračování anglické Premier League mediálně vymezil uznávaný fotbalový trenér Sam Allardyce. „Ačkoli se podrobujeme pravidelnému testování, dodržujeme rozestupy, nosíme ochranné masky a důkladně si myjeme ruce, nejsme bohužel schopni zachytit všechny pozitivní osoby včas. Je mi 66 let a to poslední, po čem toužím, je chytit covid. Bezpečnost je důležitější než cokoli jiného. Pokud to pomůže, zastavme sezónu a počkejme na moment, kdy bude situace příznivější,“ pronesl otevřeně šestašedesátiletý lodivod klubu West Bromwich Albion FC. Nyní se k čemu veřejně připojil také neméně slavný Steve Bruce.

Steve Bruce viděl, co zákeřné onemocnění dokáže. Pokračovat nechce

Zkušený manažer klubu Newcastle United FC během nedávného rozhovoru na téma případného přerušení Premier League rozhodně nechodil okolo horké kaše. „Z hlediska financí je nejspíš správné pokračovat. Sledování fotbalu navíc spoustě fanouškům přináší radost do života. Podle mě je ale morálně špatné ignorovat rizika. Viděl jsem už několik nemocných lidí a jeden zaměstnanec dokonce málem skončil v nemocnici. Pokud to nebudeme brát vážně, co nás asi tak čeká?“ uvedl někdejší stoper Manchesteru United nebo Birmingham City. „Minulý týden mi bylo šedesát let. Bylo děsivé sledovat, co koronavirus udělal se stejně starými lidmi. Každý by se měl bát. Každý je zranitelný. Fotbalisté jsou na vrcholu fyzických sil, ale jeden z našich hvězdných hráčů nebyl schopen normálně fungovat dlouhých sedm týdnů. Ukázalo se, že virus zkrátka nemá žádné hranice.“

Zdroj: The Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *