27/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pětihodinový chirurgický zákrok, jehož cílem byla výměna problematické srdeční chlopně, se naštěstí podařil. Legendární hokejový brankář Henrik Lundqvist pozdravil fanoušky z nemocničního pokoje.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pětihodinový maraton na operačním sále se naštěstí vydařil. Legendární hokejový brankář Henrik Lundqvist absolvoval výměnu problematické srdeční chlopně a učinil tak první zásadní krok vedoucí k obnovení kariéry profesionálního sportovce. Všechny netrpělivé fanoušky pozdravil švédský elegán přímo z nemocničního pokoje vyhlášené Cleveland Clinic. Radostnou informaci o svém aktuálním zdravotním stavu navíc doplnil také dojemným obrázkem, pod kterým se autorsky podepsala jeho milovaná dcerka Juli. Stárnoucí veterán upřímně věří, že se každým dalším dnem výrazně přibližuje vysněnému návratu do nejslavnější hokejové ligy světa.

Prosincové oznámení fenomenálního strážce svatyně šokovalo veřejnost

Osmatřicetiletý hokejový brankář Henrik Lundqvist se pilně připravoval na své další zahraniční angažmá. Po dlouhých patnácti sezónách opustil řady milovaného klubu New York Rangers, načež podepsal roční smlouvu s vedením konkurenčního Washingtonu Capitals. Přestože chtěl fanouškům dokázat, že navzdory stoupajícímu věku ještě rozhodně nepatří do starého železa, příležitost zazářit mu bezprostředně před cílovou rovinkou bohužel sebraly závažné zdravotní potíže. V polovině prosince oznámil legendární švédský elegán zdrcující zprávu.

„Doslova mi to láme srdce, ale v nadcházející sezóně se k týmu Capitals nepřipojím,“ oznámil dvojnásobný mistr švédské nejvyšší soutěže. „Po mnoha prodělaných testech a rozhovorech s předními lékařskými odborníky z celé země jsem zjistil, že srdeční onemocnění bohužel nedovolí, abych se vrátil na led. Společně jsme se rozhodli, že rizika spojená s návratem do tréninkového procesu jsou před úplným uzdravením příliš vysoká.“

Výměna srdeční chlopně byla jediným rozumným východiskem

Odchovanec tradičního švédského klubu Frölunda HC se kvůli výše zmíněným zdravotním komplikacím podrobil náročnému operačnímu zákroku, jehož cílem byla výměna problematické srdeční chlopně vedoucí k vytouženému návratu na ledovou plochu. Honba za obnovením profesionální hráčské kariéry se podle posledních informací naštěstí zdařila, ačkoli vyhráno ještě samozřejmě úplně není.

„Den třetí. Operace dopadla opravdu dobře. Trvalo přibližně pět hodin, než se lékaři o všechno postarali. Vážím si špičkového zdravotnického personálu na Clevelandské klinice. Poslední dny byly doslova šílené, ale nyní mám pocit, že jsem v dobrých rukou. Každým den je krok tím správným směrem,“ uvedl prostřednictvím sociální sítě Twitter spokojený Henrik Lundqvist. Fanoušky přitom dojal obrázkem, který ku příležitosti výše zmíněné operace nakreslila jeho milovaná dcerka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *