24/06/2024
Knír

Zdroj: Pixabay.com

Zdroj: Pixabay.com

Listopad není jen předposledním měsícem v roce, ale také obdobím, kdy na ulici potkáte největší procento mužů se slušivým knírem. Proč tomu tak je? Jedná se o podporu charitativní akce, která upozorňuje na problematiku rakoviny varlat a prostaty. Letos se do kampaně Movember zapojili i čeští sportovci v čele s hokejistou Jaromírem Jágrem.

Všechno začalo jako recese

S kampaní Movember přišli v roce 20133 australští surfaři, kteří vnímali své počínání spíše jako takovou formu recese. Chtěli tímto způsobem vrátit knírky do módy a zároveň upozornit na problematiku spojenou s rakovinou varlat a prostaty. Akce slavila ohromný, celosvětový úspěch. Postupně se šířila a samozřejmě došla až do České republiky.

Průkopníkem mezi slavnými tuzemskými sportovci s knírkem pod nosem se stal badmintonista Petr Koukal, manžel Gabriely Koukalové, jenž v minulosti sám bojoval s rakovinou varlat. Letos jej vystřídalo (minimálně) trio slavných mužů v čele s Jaromírem Jágrem.

Sportovci s knírkem pro rok 2019

Jaromír Jágr si nechal již poněkolikáté narůst knír a na svých sociálních sítích se s tím neváhal pochlubit fanouškům za doprovodu písně zesnulého Karla Gotta. Podobným způsobem na svou podporu kampaně Movember upozornil také fotbalista Daniel Pudil, handicapovaný plavec Jan Povýšil nebo MMA zápasník Patrik Kincl.

A co vy ostatní? Plánujete si nechat narůst ozdobu obličeje, nebo akci nepodporujete? Dále je také možnost, že jste o ní do dnešního dne vůbec nevěděli!

Zdroj: movember.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *