23/04/2024
Jindřich Trpišovský
By Вячеслав Евдокимов – fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Středeční lítá bitva mezi Slavií a Interem Milán nenechala chladného snad žádného fotbalového fanouška v Čechách. Není se ostatně čemu divit. Pražané totiž hráli o všechno, ačkoli se ve skupině F jednalo teprve o předposlední kolo Ligy mistrů. Stále ještě žila naděje na postup do jarní fáze soutěže nebo případná účast v Evropské lize. Ani jeden scénář se však nakonec nepotvrdil, bohužel…

Slavia Praha podala další sympatický výkon

Fotbalisté Slavie nastoupili před domácím publikem k odvetnému klání se slavným Interem Milán. Do hlediště si našla cestu řada hvězd včetně prezidenta České republiky Miloše Zemana a jeho dcery Kateřiny. Stejně jako ve všech předešlých zápasech Pražanů v Lize mistrů bylo i tentokrát o zábavu postaráno.

Od počátku se hrálo nahoru a dolů s velkým množstvím šancí na obou stranách. Do vedení se už v 19. minutě dostali hosté po trefě Lautara Martíneze. Po další čtvrthodině mohl být rozdíl na výsledkové tabuli ještě výraznější, nicméně rozhodčí branku Interu Milán odvolal. Slavii se vzápětí podařilo srovnat skóre, když se k pokutovému kopu postavil geniální Tomáš Souček a jako vždy se nemýlil.

Rozhodl až závěr druhého poločasu

Ani při sledování druhého poločasu si diváci v Edenu (pardon, Sinobo Aréně – my víme) rozhodně nenudili. Bylo jasné, že kdo dá teď první branku, odejde ze hřiště jako vítěz. Slavia Praha se za tímto cílem hnala o poznání svižněji, Lukáš Masopust sahal v jednu chvíli po senzaci. Balón ale netrefil ideálně, čehož s odstupem času velmi lituje.

Inter Milán totiž v poslední desetiminutovce pálil přesně, a to hned dvakrát. Rozhodující gól vstřelil Romelu Lukaku a pojistku přidal opět Martínez.

Slavia končí, ale se vztyčenou hlavou

Výsledek 1:3 bohužel znamená nejen další smolnou ztrátu tří bodů, ale také to, že Slavia v Lize mistrů končí na posledním místě. Vzhledem k předvedeným výkonům se zdá být tato skutečnost snad až příliš nespravedlivá, nemyslíte? Takový ovšem fotbal bývá. Nedá se nic dělat a je potřeba myslet pozitivně. Sešívaní nám totiž v Evropě ostudu rozhodně neudělali – ba naopak!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *